Koncert muzyki brazylijskiej w RCK

W Raciborskim Centrum Kultury odbył się koncert Brazylijskie Noce - Noites Brasileiras w wykonaniu wokalistki jazzowej Gabrieli Kozyry - Lopes z zespołem.
W sobotni andrzejkowy wieczór brazylijsko-angielsko-urugwajska grupa muzyków wspólnie z wokalistką Gabrielą Kozyrą zabrała nas w niezwykłą podróż po muzyce brazylijskiej. Większość z nas dźwięki te kojarzy z sambą, jaką mamy okazję podziwiać na najsłynniejszym z karnawałów w Rio de Janeiro. Jednak sobotni koncert udowodnił nam, że istnieje cała paleta barw muzyki brazylijskiej, a samba, ma nie tylko swoje wydanie taneczne, ale również śpiewane – zupełnie inne, spokojniejsze niż gorący taniec z jakim ten gatunek najczęściej utożsamiamy.
Wokalistka przed każdym wykonywanym utworem opowiadała, o czym jest dana piosenka, co było bardzo miłym ukłonem w stronę publiczności. Dużo w tych piosenkach było liryzmu, miłości, tęsknoty, ale też i żartu, a język portugalski dodał całości egzotycznego romantyzmu. Świetni instrumentaliści: Walter Lopes – gitara, Andrew Woolf – klarnet, Sam Watts – fortepian, Andrés Ticino – perkusjonalia oraz Gabriela Kozyra i jej cudowny głos stworzyli niepowtarzalny i magiczny klimat Brazylii w Raciborzu.
Koncertem tym wokalistka promowała swoją najnowszą płytę z lutego tego roku, którą nagrywała w Brazylii, z tamtejszymi muzykami, w tym słynnym kompozytorem i gitarzystą Guinga. Artystka przyznała, że choć pochodzi z nieodległych Rydułtów, to ostatni raz w Polsce występowała 10 lat temu i ma nadzieję, że kolejny raz wydarzy się szybciej niż za dekadę. Na koniec był polski akcent muzyczny – kołysanka napisana przez Gabrielę Kozyrę, którą wokalistka wykonała po polsku.





























![Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777806542zrzut-ekranu-2026-05-3-o-13-08-27-.png)
![18. Bieg bez Granic w Raciborzu. Impreza jest cieniem dawnej świetności [FOTO i WIDEO] 18. Bieg bez Granic w Raciborzu. Impreza jest cieniem dawnej świetności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777816975dsc-2645-.jpg)

![Majówka Pokoleń w Szymocicach. Pierwszy dzień za nami, drugi przed uczestnikami [FOTO i WIDEO] Majówka Pokoleń w Szymocicach. Pierwszy dzień za nami, drugi przed uczestnikami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777700688bez-nazwy-64-.jpg)




![Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777796624dji-0039-.jpg)


![Piknik z okazji Dnia Strażaka w Nędzy [FOTO] Piknik z okazji Dnia Strażaka w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777840162photo-21-z-39-.jpg)



![XXI Ekowystawa. Dom i Ogród Przyjazne Środowisku już 9–10 maja w Pietrowicach Wielkich [PROGRAM] XXI Ekowystawa. Dom i Ogród Przyjazne Środowisku już 9–10 maja w Pietrowicach Wielkich [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1746883969dsc-4101-.jpg)



![One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777763275gre06194-.jpg)
![Bieg bez granic na stadionie OSiR. Sportowe święto 3 maja w Raciborzu [FOTO] Bieg bez granic na stadionie OSiR. Sportowe święto 3 maja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777836886dsc-4431-.jpg)
![B klasa: W Brzeziu stabilnie. Dwadzieścia jeden meczów z rzędu w plecy [FOTO] B klasa: W Brzeziu stabilnie. Dwadzieścia jeden meczów z rzędu w plecy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777759770686903400-1579574387502854-249400630743473111-n-.jpg)


![Musicalowy wieczór z Błażejem Klimaszką w domu książęcym [ZAPROSZENIE] Musicalowy wieczór z Błażejem Klimaszką w domu książęcym [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777703399677212520-1419168206922373-564694528003850730-n-.jpg)















![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777878373zrzut-ekranu-2026-05-4-o-09-05-51-.png)








Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany