Sport10 czerwca 202120:53

Podium piłkarzy LKS 07 Markowice na turnieju w Puńcowie

Podium piłkarzy LKS 07 Markowice na turnieju w Puńcowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W Puńcowie, na stadionie tamtejszego Tempa odbyły się dziś śląskie finały ogólnopolskiego turnieju pn. Piłkarska Kadra Czeka. Na murawę wybiegli piłkarze z rocznika 2006. Powiat raciborski reprezentowała ekipa LKS 07 Markowice.

Udział w rozgrywkach wzięło sześć zespołów. Zostały one podzielone na dwie grupy. Zespół z raciborskiej dzielnicy trafił do grupy I, w której zmierzył się z drużynami z Pogwizdowa i Moszczenicy. W grupie drugiej rywalizowały natomiast ekipy Panek, Dankowic i Wilkowic.

Trzon markowickiej ekipy stanowiło jedenastu zawodników i jedna zawodniczka z rocznika 2006. Kadrę uzupełnili ich młodsi koledzy z rocznika 2008. W takim zestawieniu ekipa LKS 07 Markowice poradziła sobie w fazie grupowej bardzo dobrze. Wygrała 6:1 z UKS Orzeł Moszczenica, pokonała także Olzę Pogwizdów w stosunku 4:0. Dało to awans do finału, w którym gracze z raciborskiej dzielnicy stanęli naprzeciw zwycięzcy grupy II. Był nim GLKS Wilkowice. Tutaj niestety zabrakło już sił i szczęścia. Raciborzani ulegli 5:0, ale i tak zajęli bardzo dobre II miejsce w całym turnieju.

Na zakończenie zmagań organizatorzy wręczyli wyróżnienia dla zawodników z rocznika 2008. W zespole Markowic takowe trafiło do Ksawerego Szaraty.

Autor: oprac. (greh), fot. MB, gpiszczan@naszraciborz.pl