Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 maja 202415:29

Trwa rozbiórka starego szpitala od strony parku. Zobaczcie, co tu powstanie

Trwa rozbiórka starego szpitala od strony parku. Zobaczcie, co tu powstanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Teren należy do raciborskiej firmy deweloperskiej Kamta. Spółka udostępniła nam wizualizacje obiektu.

Do Kamty należy część starego szpitala od strony parku im. Miasta Roth. Skrzydło wzdłuż ul. Bema, z dawnym wejściem głównym, należy do skarbu państwa. Sąd Apelacyjny w Katowicach będzie je adaptował na ośrodek kuratorski.

Rozbiórka ruszyła w skrzydle od strony parku. Inwestor przygotowuje obiekt do adaptacji. Powstanie tu apartamentowiec.

- Możemy zaprezentować obecnie koncepcję, ponieważ w projekcie dokonywane są jeszcze zmiany. Po ostatecznej akceptacji będziemy mogli mówić o liczbie mieszkań i kubaturze. Zależy nam, by trzymać się pokazanej na wizualizacjach koncepcji, jeśli chodzi nietuzinkową i ciekawą architekturę, jak i jakość użytych materiałów i wykończenia. Budynek będzie tak zaprojektowany, aby właściciele górnych kondygnacji posiadali dostęp do osobnej windy jak i części garaży podziemnych, jakie są przewidziane dla mieszkańców apartamentowca. Apartamenty na ostatnich 2 kondygnacjach będą 2-poziomowe wraz z dostępem do zielonych tarasów znajdujących się na dachu budynku. Inwestycję, jeśli się nam uda to chcielibyśmy rozpocząć jeszcze w tym roku - informują w spółce Kamta.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 czerwca 202619:53

Wręczono Stypendia im. Tadeusza Ekierta. Wsparcie otrzyma 30 uczniów raciborskich szkół

Wręczono Stypendia im. Tadeusza Ekierta. Wsparcie otrzyma 30 uczniów raciborskich szkół - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat.prasowy / fot. Magda Kura/Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, RIG.
Sport14 czerwca 202622:39

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Weekend pełen sportowych emocji za nami. Jedni cieszyli się z wygranych, inni musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh), fot. Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.