Seniorzy świętowali w Krzyżanowicach

Dzień seniora przypadający na jesień jest okazją do corocznego spotkania i wspólnego świętowania członków krzyżanowickiego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Po raz kolejny restauracja Staruszek w Krzyżanowicach gościła seniorów lokalnego koła KERiI, którzy chcieli uczcić swoje święto.
Tym razem padło na wtorek 12 listopada, aby uczcić Dzień Seniora w gronie zrzeszonych członków krzyżanowickiego KERiI. Choć w tym przypadku święto to powinno zmienić swoją nazwę na „Dzień osób przeżywających swoją drugą młodość”, ponieważ tyle energii, radości z życia i dobrego humoru, co wypełniło tego wieczoru restauracyjną salę, może pozazdrościć niejeden młody.
Wśród zaproszonych gości był wójt gminy Grzegorz Utracki, który złożył seniorom życzenia: zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności i optymizmu życiowego, zaś kwiaty dla seniorów złożył na ręce Teresy Witeczek. Na święto krzyżanowickich seniorów zawitali również: dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek, ksiądz proboszcz Jerzy Witeczek oraz wiceprzewodnicząca Zarządu Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Raciborzu Katarzyna Łozińska.
Cała uroczystość przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze. Za zdrowie seniorów spełniono toast lampką wina, potem był obiad i słodki poczęstunek. Następnie przewodnicząca koła Maria Stanik przedstawiła plan wycieczek na najbliższy rok, a po niej przyszła kolej na część artystyczną w której wystąpiła klasa z krzyżanowickiej podstawówki pod opieką Gertrudy Sycha. Dzieci seniorom zaśpiewały i zaprezentowały się w ślonskiej godce.
KERiI z Krzyżanowic w tym roku obchodził swoje 10-lecie istnienia. Wtedy do koła zapisały się 33 osoby. Obecnie koło zrzesza 124 członków a jego liczba dalej rośnie. (lukbor)































![Kryta pływalnia ANS przechodzi do historii. W jej miejscu powstanie nowa aula [FOTO] Kryta pływalnia ANS przechodzi do historii. W jej miejscu powstanie nowa aula [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767893765img-4030-.jpg)
![Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767824370img-2545-.jpg)


![Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767773094photo-2026-01-07-08-53-21-2-.jpg)


![Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767782548612947534-122116934109079676-8390672481762165846-n-2-.jpg)










































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany