- 10 lipca 1997 r. kulminacyjna fala powodziowa na rzece Odrze dotarła do Opola. Wielka woda jednak już kilka dni wcześniej wyrządziła szkody w górnym biegu rzeki, zabierając dobytek, zdrowie i życie mieszkańców terenów zalanych. Wydarzenia związane z powodzią tysiąclecia, jak zwyczajowo się je nazywa, dziś stanowią jedno z doświadczeń pokoleniowych. Ówczesne przeżycia zapadły głęboko w świadomości mieszkańców, pozbawiając ich poczucia bezpieczeństwa i spokoju - piszą Wody Polskie, wymieniając inwestycje na Odrze, jakie od tamtego czasu poczyniono
„Jakle, mazelonki, lajbiki z kiełbasą ...moda raciborska sprzed 100 lat” to druga plenerowa wystawa zorganizowana w 2022 roku przez Muzeum w Raciborzu. Można ją oglądać od piątku na ul. Długiej.
Kwartet Bramy Morawskiej i Agnieszka Kawulok wystąpili dziś na lewobrzeżnych bulwarach.
„My Way” to spektakl podsumowujący dwie dekady grupy teatralnej działającej pod kierownictwem Andrzeja Biskupa, a jednocześnie szkic postaci emerytowanego już polonisty z Mechanika, ostatnio literata.
Handlujących było dziś znacznie więcej niż w kwietniu, maju i czerwcu. Część z nich musiała rozłożyć się na Rynku.
Mszą św. w intencji żyjących i zmarłych druhów z OSP Gródczanki przy kościółku św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich rozpoczęto dziś, 16.07., uroczystości z okazji 90-lecia jednostki. Po niej nastąpił przemarsz przed remizę. Na czele jechał żuk, którym druhowie do dziś jeżdżą do akcji.
Akcja oddziału ginekologiczno-położniczego raciborskiego szpitala ma pomóc przyszłym mamom w przygotowaniu się do porodu, a także przekonać, że po czasach covidu nie ma już śladu. Oddział przyjmuje coraz więcej pacjentek, wracając do dawnej formy.
Ani jedna firma nie zgłosiła się do przetargu na budowę ekologicznego ogrodu zabaw Leśne Ludki przy ul. Mysłowickiej.
W biuletynie informacji publicznej ukazało się ogłoszenie o przetargu na wyłonienie wykonawcy wymiany ogrodzenia z płyt betonowych i bramy wjazdowej wraz z remontem budynków bramnych. Oferty przyjmowane są do 1 sierpnia.
W ramach akcji LATO W MIEŚCIE 2022 Raciborskie Centrum Kultury zorganizowało wycieczkę do muzeum światła i koloru, czyli FUNZEUM w Gliwicach. Miejsce to cieszy się od pewnego czasu bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających z całego regionu, dlatego też nie mogło zbraknąć tam młodych raciborzan.
Jak ustalono, grupa działała transgranicznie i trudniła się przemytem migrantów pochodzących z krajów bliskiego wschodu, tak zwanym szlakiem wschodnioeuropejskim, to jest z kierunku białoruskiego, do krajów Europy Zachodniej.
Jeśli chcecie zarazić swoje dzieci pasją poznawania świata i chęcią podróżowania – to mamy dla Was wyjątkową ofertę. Półkolonie nie muszą odbywać się w jednym miejscu, mogą składać się z cyklu wyjątkowych wycieczek. W pierwszym tygodniu sierpnia (1-5 VIII) organizujemy cykl wyjazdów, podczas których na dzieci i młodzież czeka dużo ciekawych i różnorodnych zajęć, mnóstwo dobrej zabawy oraz twórcze odkrywania bliższej i nieco dalszej okolicy. Można wybrać pakiet lub pojedyncze wycieczki. Biuro Podróży Orinoko Art & Travel gwarantuje sprawną organizację imprezy, wysoką jakość programu i profesjonalną kadrę.
Szlak Racibórz Retro wzbogacił się o trzy nowe tablice ukazujące zdjęcia starego Raciborza. Według przyjętej systematyki zostały ustawione w ten sposób, by oglądająca je osoba mogła w łatwy sposób porównać aktualny wygląd danego miejsca z jego historycznym wizerunkiem.
- Zdawalność egzaminu maturalnego we wszystkich typach szkół w Polsce wyniosła 78,2%, w województwie śląskim 78%, natomiast w szkołach Powiatu Raciborskiego wyniosła aż 83,45% - informuje powiat. Na zdjęciu tegoroczni absolwenci Mechanika.
Rząd dotąd rozstrzygnął trzy z czterech edycji Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych. Podsumowaliśmy zadania, na jakie Racibórz oraz gminy powiatu pozyskały środki.
Razem z żoną Anidą od lat prowadził znaną raciborzanom piekarnię i cukiernię w Markowicach. Zmarł dziś, 14 lipca, po długiej walce z chorobą. Pogrzeb we wtorek godz. 11.00 w Markowicach.
Siedem noclegów ze śniadaniem w trzygwiazdkowym hotelu w Turcji kosztuje 1 481 zł - to ponad połowę taniej niż w Mrągowie czy Ustce. Mniej niż turyści wypoczywający w kraju za tygodniowe wakacje zapłacą podróżujący do Grecji, Włoch czy Chorwacji. Tygodniowy pobyt w hiszpańskim hotelu kosztuje nieco ponad 3 000 zł, czyli tyle samo co w Ustce, Mrągowie czy Szczyrku.