EKOWYJAZDY z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska

672,5 tys. zł przeznaczy WFOŚiGW w Katowicach dla Śląskiej Chorągwi ZHP na wakacyjne wyjazdy dzieci z województwa śląskiego do miejscowości czystych ekologicznie. Łącznie zorganizowane zostaną 63 turnusy dla 4237 dzieci. Umowę podpisano dziś u podnóża Beskidu Śląskiego - w Bielsku-Białej Wapienicy.
- Dzieciaki będą wypoczywały bardzo aktywnie poznając przyrodę między innymi w trakcie wędrówek i wycieczek krajoznawczych W trakcie tych wyjazdów realizowane będą programy profilaktyki zdrowotnej, edukacji ekologicznej oraz regionalnej edukacji przyrodniczej. To wpisuje się w naszą działalność prozdrowotną i ekologiczną – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.
Umowę podpisami przypieczętowali – Tomasz Bednarek, prezes katowickiego Funduszu oraz hm. Anna Peterko, komendantka Chorągwi Śląskiej ZHP. Uroczystość odbyła się w Ośrodku Obozowym Hufca ZHP Ziemi Rybnickiej w Wapienicy. Na wyjazdy 4237 dzieci z terenu województwa śląskiego Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska otrzyma 672,5 tys. zł, za co zorganizowane zostaną 63 turnusy. Obozy harcerskie będą się odbywały w miejscowościach czystych ekologicznie w województwach: wielkopolskim, zachodniopomorskim, łódzkim, śląskim, warmińsko – mazurskim, opolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, pomorskim, kujawsko – pomorskim.
W czasie obozów ekologicznych, które potrwają do 28 sierpnia, prowadzone będą zabiegi profilaktyczno-lecznicze, turystyka rowerowa oraz zajęcia sportowe, a także zajęcia i konkursy o tematyce zdrowotnej i ekologicznej. Zorganizowane zostaną również spotkania z leśnikami i zwiady terenowe.
![Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777806542zrzut-ekranu-2026-05-3-o-13-08-27-.png)
![18. Bieg bez Granic w Raciborzu. Impreza jest cieniem dawnej świetności [FOTO i WIDEO] 18. Bieg bez Granic w Raciborzu. Impreza jest cieniem dawnej świetności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777816975dsc-2645-.jpg)




![Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777796624dji-0039-.jpg)
![Piknik z okazji Dnia Strażaka w Nędzy [FOTO] Piknik z okazji Dnia Strażaka w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777840162photo-21-z-39-.jpg)












![Bieg bez granic na stadionie OSiR. Sportowe święto 3 maja w Raciborzu [FOTO] Bieg bez granic na stadionie OSiR. Sportowe święto 3 maja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777836886dsc-4431-.jpg)

![One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777763275gre06194-.jpg)

![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777984659675713300-1419211210251406-3056041510382464850-n-.jpg)

























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany