Wzorem lat poprzednich w Raciborzu-Studziennej zorganizowany został festyn rodzinny. Przed publicznością zebraną na boisku LKS-u wystąpiły dzieci z przedszkola. Największą popularnością cieszy się przedstawienie bajki w wykonaniu mieszkańców dzielnicy Studzienna. W tym roku wystawiona została Calineczka.
Na przedzie procesji niesiono kopię łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Raciborskiej.
Procesja przeszła tradycyjną trasą, a ksiądz proboszcz Marian Obruśnik oraz towarzyszący mu kapłani nieśli pozłacaną monstrancję z 1931 r., ufundowaną przez ostatniego przedwojennego proboszcza, ks. Jerzego Schulza.
Wierni przeszli tradycyjną trasą do czterech kaplic, a proboszcz krótko wspominał ich historię. Brzezie nad Odrą w przyszłym roku świętować będzie 800-lecie pierwszej wzmianki na swój temat.
To liczne wspólnoty i duże ruchliwe osiedla. Mimo to tradycja układania kwietnych dywanów nie zaginęła.
Wierni strojący ołtarze i przygotowujący kwietne dywany pojawili się przy pracy o wschodzie słońca.
- Trwają przygotowania do drugiej edycji zawodów w Kietrzu, czyli 62. Rundy DriftOpen Polish Drift Series – Polskiego GoodWood, na wzór największego festiwalu motorsportowego odbywającego się w Anglii - informuje Michał Fita z Tkalni Kietrz. Zobaczcie relację z dzisiejszej (15.06.) konferencji prasowej.
Kto najszybciej zjadł miodek i odgadł wszystkie tytuły bajek? Przedszkole nr 15 im. Jana Brzechwy okazało się najlepsze w inspirowanych Kubusiem Puchatkiem konkurencjach i zwyciężyło Czerwcowy Turniej Przedszkolaków. Turniej organizuje od lat Filia nr 2 Ostróg raciborskiej biblioteki, zapraszając przedszkolaki do wspólnej zabawy na boisku Zespołu Szkół Specjalnych.
To już 10 lat, od kiedy wychowankowie raciborskiego zakładu poprawczego wyjeżdżają w Bieszczady, by w ramach wolontariatu wykonywać prace na rzecz poprawy bezpieczeństwa turystów odwiedzających ten urokliwy zakątek Polski. I choć pierwszymi parkami narodowymi, z którymi placówka podjęła współpracę były Tatrzański, Babiogórski i Magurski Park Narodowy, to jednak w Bieszczady wychowankowie najchętniej wracają, by działać dla dobra turystów i środowiska naturalnego.
Dariusz Polowy nie przywiózł do gminy Pietrowice Wielkie wieści, jakich oczekiwali mieszkańcy. Musiał wysłuchać wielu cierpkich słów, a potem gwizdów, kiedy opuszczał pietrowickie centrum społeczno-kulturalne.
- Liczymy na to, że taka informacja ostudzi zapał do wywożenia śmieci na teren zbiornika - nie kryją Wody Polskie Gliwice.
Częściowo padła już podczas ostatniego spotkania, ale mało kto zwrócił na to uwagę. Od tamtego czasu pojawiły się też nowe fakty.
Funkcjonariusze raciborskiego zakładu karnego wraz z grupą studentów pedagogiki resocjalizacyjnej Państwowe Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu zorganizowali dla osadzonych raciborskiej jednostki penitencjarnej zajęcia edukacyjne wspierające ojcostwo.
Zdjęcia z sobotniej uroczystości we wrocławskiej katedrze udostępnił nam Hubert Jokiel z rodzinnej wsi pierwszej błogosławionej, wywodzącej się z powiatu raciborskiego. Widoczne na nich przedmioty mają szczególną symbolikę.