30 czerwca 2022 r. została uruchomiona nowa odsłona Elektronicznego Systemu Informacji Miejskiej UM Racibórz - zapowiada Urząd Miasta.
W ubiegły piątek, 24 czerwca, na kempingu Obora w Raciborzu najmłodsi zawodnicy Klubu Sportowego Łamator Racibórz zakończyli sezon 2021/2022.
Na pierwszych wakacyjnych zajęciach w bibliotece dzieci zaproszono do indiańskiej wioski. W ten sposób Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu rozpoczęła Baśniowe Lato z Biblioteką, czyli cykl zajęć organizowanych w ramach Lata w mieście 2022. Już na pierwszym spotkaniu bibliotekę odwiedziło 60 dzieci!
To opinia wyrażona wczoraj (28.06.) na sesji Rady Powiatu przez radnego Oblicz dla Ziemi Raciborskiej sprawującego mandat z listy PiS.
Raciborscy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę związanego z posiadaniem narkotyków.
Prezydenci, burmistrzowie i starostwie, którzy pod przewodnictwem Kędzierzyna-Koźla tworzą grupę zakupową, dowiedzieli się właśnie, ile ma kosztować energia elektryczna w 2023 r. W grupie jest też powiat raciborski.
Wczoraj odbyło się posiedzenie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. - Komitet zdecydował o zaakceptowaniu nowej struktury okręgowej partii - poinformował Rzecznik Radosław Fogiel podczas konferencji prasowej. Dodał, że na posiedzeniu podjęto decyzję o powołaniu Zastępcy Sekretarza Generalnego partii. Na tę funkcję został wybrany Piotr Milowański.
Komisja Rewizyjna Rady Miasta negatywnie zaopiniowała wykonanie budżetu Raciborza za 2021 rok oraz wniosła o nieudzielenie prezydentowi Dariuszowi Polowemu absolutorium. Jeśli większość radnych będzie ZA otworzy to drogę do referendum w sprawie odwołania prezydenta.
Po tym jak Eko-Okna nie zgodziły się na finansowanie przebiegu północno-zachodniej obwodnicy Raciborza w przebiegu od Rudnika to Żerdzin, istnieje ryzyko, że rząd cofnie 72 mln dotacji na to przedsięwzięcie. Problem poruszył na sesji Rady Powiatu radny Szymon Bolik z PiS.
Od 1 lipca 2022 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpocznie przyjmowanie wniosków w ramach Pilotażowego Programu „Przydomowa oczyszczalnia”. Jest on skierowany do właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości na terenie województwa śląskiego. Dotacja wyniesie do 8 tys. zł, a na cały Program Fundusz przeznaczy 1 mln zł. Wnioski można składać do końca tego roku.
Zespół Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Szpitala Rejonowego w Raciborzu wraz z Dyrekcją Szpitala i Starostwem Powiatowym przygotowują „Dzień Otwarty Raciborskiej Porodówki”. Impreza odbędzie się w sobotę 16.07.2022 r. w godzinach 10:00-18:00.
Klub Podróżnika ORINOKO zaprasza na letnią wycieczkę śladami Juraja Janosika na Słowacji. W programie m. in. słynne Janosikowe Diery w Terchovej, spływ Wagiem oraz urokliwa wieś Cičmany!
Nie tylko szanty i pływadła, ale także książki były bohaterami tegorocznego Festiwalu Górnej Odry w Raciborzu! Dlatego też raciborska biblioteka włączyła się w organizację tego niezwykłego wydarzenia.
Zderzenie dwóch pociągów na stacji w czeskim Bohumínie, tuż przy granicy z Polską.
Żyje się raz - ten hit w ramach letniej Summer Party zabrzmi w ośrodku wypoczynkowym już 2 lipca.
Myślisz o czymś wyjątkowym? Chcesz poczuć klimat surowego Kaukazu, poznać smak wybornych win z Kachetii, zwiedzić skalne miasta i zobaczyć półmrok starych monastyrów? Poznaj z nami Gruzję i Swanetię.