Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 października 202311:01

W ramach projektu Bezpieczny pieszy w SP 1 powstała rowerownia

W ramach projektu Bezpieczny pieszy w SP 1 powstała rowerownia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Otwarcie sali dydaktycznej możliwe było dzięki pozyskaniu ponad 167 tys. zł unijnego wsparcia.

ROWEROWNIA to sala do Edukacji Komunikacyjnej w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu. - To wyjątkowa inwestycja w rozwijanie umiejętności komunikacyjnych naszych uczniów, zwłaszcza jeśli chodzi o samodzielne i bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym. Ta nowa przestrzeń stanie się źródłem cennych doświadczeń edukacyjnych i przyczyni się do budowania świadomych uczestników ruchu drogowego. Edukacja komunikacyjna, zwłaszcza w kontekście uczestnictwa w ruchu drogowym, jest niezwykle ważna. Dla nas jako społeczności szkolnej bezpieczeństwo naszych uczniów jest priorytetem. Chcemy, aby nasi uczniowie zdobyli nie tylko umiejętności praktyczne, ale także wiedzę teoretyczną, która pozwoli im na właściwe reagowanie na różne sytuacje na drodze – informuje placówka.

Salę wyposażono w narzędzia, które umożliwiają uczniom praktyczne treningi w bezpiecznych warunkach. Zakupione został m.in.:

- symulator roweru – urządzenie przeznaczone do użytkowania w placówkach;
- trenażer czasu reakcji - urządzenie przeznaczone do sprawdzania i podnoszenia sprawności w zakresie czasu reakcji na bodźce świetlne i obserwację otoczenia;
- symulator przejścia dla pieszych – urządzenie przeznaczone do użytkowania w placówkach szkolących dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym w zakresie bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych.

Uczniowie będą mogli ćwiczyć prawidłowe zachowanie na drodze, rozpoznawanie znaków, sytuacje na skrzyżowaniach i wiele innych aspektów związanych z ruchem drogowym, nie tylko z SP 1, ale i innych placówek oświatowych, jeśli wyrażą taką chęć.

W kwietniu 2022 r. do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej złożono projekt w ramach konkursu Projektu Infrastruktura i Środowisko, Działanie 3.1 Rozwój drogowej i lotniczej sieci TENT-T, bezpieczny pieszy - możliwości doposażenie przejść dla pieszych i doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej. Był on organizowany dla gmin, a środki można było przeznaczyć m.in. na wprowadzenie w szkołach edukacji komunikacyjnej. Celem projektu zrealizowanego w SP 1 jest przygotowanie dzieci do samodzielnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Unijne dofinansowanie dla Miasta Racibórz wyniosło 167 407,50 zł. Adaptacja dwóch pomieszczeń, wcześniej służących do nauki języka angielskiego, zajęła 3 miesiące.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 grudnia 202319:52

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA]

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
Racibórz:

Kilka zdjęć pokazujących raciborski Rynek przygotował Robert Ambroziewicz. Jarmark potrwa do jutra, 10 grudnia. Co jeszcze w programie?

Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.