Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 października 202312:02

Segregujesz - świat ratujesz. Ekologiczny wrzesień w Markowicach

Segregujesz - świat ratujesz. Ekologiczny wrzesień w Markowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Nic tak nie cieszy, jak wspólna zabawa, a jeśli dodatkowo połączona jest z nauką - satysfakcja gwarantowana! Taki był właśnie wrzesień w naszym zespole. Uczyliśmy się, jak żyć ekologicznie, a przy tym świetnie spędzaliśmy czas - informuje ZSP nr 1 w Raciborzu-Markowicach.

Mieliśmy pomysł na plenerowe wydarzenie – Festiwal Ekologiczny pod hasłem: „Segregujesz – świat ratujesz!” Żeby jednak zachęcić wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, rozpoczęliśmy promocję – stworzyliśmy mini spoty reklamowe dotyczące ochrony środowiska i zalet płynących z życia w zgodzie z naturą. Swoje prace umieściliśmy w social mediach.

Ale to dopiero był początek naszych działań. Z pomocą rodziców stworzyliśmy projekty plakatów reklamujących nasze wydarzenie i umieściliśmy je w wielu miejscach naszej miejscowości. Wszystko po to, by zachęcić jak najwięcej osób do udziału w naszej imprezie.

Nadszedł czas festiwalu, od rana wspólnie z rodzicami i strażakami pracowaliśmy nad ustawieniem sceny, nagłośnienia, miejsc dla widowni, stanowisk gastronomicznych i konkursowych. Była to oczywiście impreza plenerowa. Rozpoczął się czas zdobywania i uzupełniania wiedzy z zakresu ekologii. Na scenie zawitali aktorzy z krakowskiego Teatru Kultureska. Zaprezentowali spektakl interaktywny o tematyce ekologicznej pt. „Bukiet talentów”. Teraz o ekologii, a zwłaszcza recyklingu, segregacji odpadów i prawidłowych nawykach ekologicznych, uczyliśmy się w trakcie wspólnej zabawy. Aktorzy - kwiaty pokazali nam, co to znaczy żyć ekologicznie i doskonale się przy tym bawić. To było wielkie show – muzyka, zabawa, integracja uczestników. Swoją wiedzę można było sprawdzić w wielu konkursach m.in. w ekologicznym kole wiedzy.

Imprezę uatrakcyjniły Wodociągi Racibórz oferując smaczną Raciborzankę. Stanowisko z owocowo-warzywną wodą w upalny dzień festynu skutecznie gasiło nasze pragnienie, a mgiełka z węży strażackich sprawiła, że w gorące popołudnie mogliśmy doznać chłodnego orzeźwienia.

Rodzice również włączyli się w akcję organizując strefę gastro. Tego dnia nie używaliśmy plastikowych talerzy, sztućców czy kubeczków. Piliśmy tylko wodę z dodatkami owoców i warzyw. W wydarzeniu towarzyszyły różnorodne atrakcję dla dzieci i młodzieży.

To był dzień pełen wrażeń, warty powtórzenia. Aby ocalić te wspólne chwile, razem z nauczycielami zmontowaliśmy krótką relację z festiwalu.

Impreza plenerowa była już za nami, ale my nie zamierzaliśmy na tym poprzestać. Dopiero się rozkręcaliśmy. Najmłodsi wzięli się za przygotowanie pokazu mody ekologicznej. Wykorzystując różne odpady, stworzyli nietuzinkowe kreacje, a przedmiotom niepotrzebnym nadali drugie życie. Rodzice wykazali się niesamowitą kreatywnością. Starsi uczniowie popisywali się swoją wiedzą na temat ekologii, segregacji, recyklingu w konkursie pod tym samym hasłem, co festiwal: „Segregujesz- świat ratujesz”. Natomiast ci z nas, którzy mieli zdolności artystyczne, wystartowali w projekcie na plakat o segregacji. Zwycięscy oczywiście zostali nagrodzeni. Nasz udział w akcji „Sprzątanie świata” był tak oczywisty, że nikogo nie trzeba było zachęcać do zadbania o porządek dzielnicy, w której mieszkamy.

„Segregujesz – świat ratujesz”? Z całą pewnością tak! Zrozumieliśmy, że wszyscy odpowiadamy za naszą Ziemię, i jeśli sami zaczniemy ratować świat, inni z pewnością do nas dołączą. Tak zakończył się ekologiczny wrzesień, w październiku czekają nas kolejne ekologiczne przygody.

ZSP 1 Racibórz

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 lipca 202413:03

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Aktualności18 lipca 202413:26

Coraz mniej czasu na decyzję: czy ZUS czy ZUS i OFE. Termin tylko do końca lipca

Coraz mniej czasu na decyzję: czy ZUS czy ZUS i OFE. Termin tylko do końca lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.