Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 października 202308:35

Śląska SG pomogła rozbić grupę wyłudzającą VAT

Śląska SG pomogła rozbić grupę wyłudzającą VAT - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

- Grupa przestępcza zajmująca się wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem brudnych pieniędzy została rozbita. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Opolu zatrzymali prezesa spółki, uczestniczącej w tzw. karuzeli vatowskiej - informuje Śląski Oddział Straży Granicznej z Raciborza.

- 2 października 2023 r. funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Opolu wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Zachodniopomorskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Szczecinie dokonali zatrzymania Łukasza S. - prezesa dużej wrocławskiej spółki akcyjnej, pełniącej rolę brokera w karuzelowym łańcuchu dostaw. Zatrzymania dokonano w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, Wydział do Spraw Przestępczości Finansowo-Skarbowej, we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, Centralnego Biura Śledczego Zarząd w Opolu oraz funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Szczecinie, Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Poznaniu. W toku śledztwa dotychczas zarzuty usłyszało już kilkanaście osób - podano w komunikacie.

Mężczyzna został przewieziony do siedziby Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie prokurator przedstawił mu zarzuty. Wymienionemu zarzucono działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było popełnienie przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów, przeciwko mieniu oraz przestępstw karnych skarbowych, mających na celu uszczuplenie należności publicznoprawnej z tytułu podatku VAT, w ramach różnych podmiotów gospodarczych.

Ponadto podejrzany usłyszał zarzuty, że jako prezes spółki oraz działając w celu osiągniecia korzyści majątkowej dla siebie i innych członków grupy i czyniąc sobie z popełniania przestępstwa stałe źródło dochodu, posłużył się 148 nierzetelnymi fakturami VAT na łączną kwotę brutto 26 939 891,73 zł, wystawionymi w ramach różnych podmiotów, które to faktury nie odzwierciedlały rzeczywistych zdarzeń prawnych. Takim działaniem naraził Skarb Państwa na uszczuplenie w podatku od towarów i usług w kwocie ponad 5 milionów zł. Mężczyzna usłyszał także zarzut prania brudnych pieniędzy na kwotę ponad 5 milionów zł.

Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Śródmieścia zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Autor: ŚOSG Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 grudnia 202319:52

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA]

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
17
Racibórz:

Kilka zdjęć pokazujących raciborski Rynek przygotował Robert Ambroziewicz. Jarmark potrwa do jutra, 10 grudnia. Co jeszcze w programie?

Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.