Telegraf | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Jak zatrudniać cudzoziemca? Zakończył się cykl szkoleń w ramach programu Engage2Prevent
Śląski Oddział Straży Granicznej wspólnie ze stowarzyszeniem Alumni oraz we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, powiatowymi urzędami pracy i urzędami wojewódzkimi ze Śląska, Małopolski i Opolszczyzny zakończył projekt szkoleniowy skierowany do pracodawców "Cudzoziemiec w pracy Engage2Prevent".
Główną ideą projektu, w którym uczestniczyło 209 przedstawicieli pracodawców, było przede wszystkim przeszkolenie pracodawców w zakresie legalności zatrudnienia cudzoziemców. W ramach projektu przeprowadzono:
1. Warsztaty w Częstochowie, Bielsku-Białej, Opolu, Tychach oraz w Krakowie,
2. Sesję szkoleniową podczas Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Firm w Katowicach,
3. Stworzono również stronę internetową cudzoziemiecwpracy.pl w celu dostępu do najnowszych informacji z zakresu procesu zatrudnienia cudzoziemca
Innowacyjną cechą tego projektu było zgromadzenie ekspertów reprezentujących ośrodki rządowe, jak również społeczności samych pracodawców, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom, przede wszystkim tym pracodawcom, którzy wiążą duże oczekiwania z zatrudnieniem obcokrajowca we własnej firmie. Działania projektowe i wypracowane w ramach spotkań rekomendacje pozwoliły osiągnąć cel projektu, wśród nich cel główny, jakim było stworzenie innowacyjnego mechanizmu ułatwiającego legalne zatrudnienie dla obcokrajowców. Wiedza przekazywana przez funkcjonariuszy Straży Granicznej została bardzo wysoko oceniona przez uczestników szkoleń. Zacieśnienie współpracy pomiędzy partnerami projektu oraz wspólna wymiana doświadczeń podczas sesji szkoleniowych sprzyjały wypracowaniu rekomendacji, które przedstawiono w raporcie dostępnym TUTAJ.
Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.
Komentarze (0) |
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Komentarze społecznościowe |
Najczęściej czytane artykuły |
Europa przedłuża restrykcje: wydłużone lockdowny, godzina policyjna, zawieszone nabożeństwa
Mimo kampanii szczepień przeciw Covid-19 wiele krajów Europy przedłuża ograniczenia i nakłada nowe. Na całym kontynencie rośnie obawa przed nowymi, bardziej zakaźnymi wariantami koronawirusa. Lockdown w Niemczech potrwa do 14 lutego; w Holandii wprowadzono godzinę policyjną; w Portugalii w kościołach nie będą odprawiane msze.
Więcej »Wiceminister: jakieś poluzowania od 1 lutego będą
Sytuacja pod względem dziennej liczby zakażeń na koronawirusa jest stabilna, więc myślę, że od lutego jakieś poluzowania w obostrzeniach wystąpią - poinformował w sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że "być może od lutego będą uruchomione galerie handlowe".
Więcej »Kolejne zatrzymanie nietrzeźwego rowerzysty
Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się kolejny mężczyzna, który wczoraj, 21.01., około godziny 17.40 jechał pijany rowerem. Dzięki czujności mundurowych z kuźniańskiego komisariatu został zatrzymany w Kuźni Raciborskiej na ulicy Kozielskiej.
Więcej »Zmiany w zarządzie Rafako. Koniec dominacji PBG
Rafako otrzymało od PBG S.A. w restrukturyzacji informację o wygaśnięciu stosunku dominacji. Rada nadzorcza odwołała dziś z zarządu Ewę Porzucek.
Więcej »5 tysięcy za zaśmiecanie miejsc publicznych
Od 300 zł do 5 tys. zł ma wynosić przedział kary za śmiecenie w miejscach publicznych - wynika z projektu nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach przygotowanego przez Ministerstwo Klimatu – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Więcej »Numery archiwalne | Pokaż listę wszystkich numerów » |
Zobacz także |

Komentarze |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |