Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie10 lipca 202410:11

Szelki dla małego psa – jaki rodzaj wybrać?

Szelki dla małego psa – jaki rodzaj wybrać? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Psy małych ras kochają spacery tak samo mocno, jak duże rasy, i bez problemu potrafią im dorównać temperamentem. Aby jednak spacer był dla Twojego czworonoga przyjemnością, a nie męczarnią, konieczne są dobrze dobrane szelki i smycz. W dzisiejszym artykule skupimy się głównie na szelkach. Sprawdź, jaki model będzie najlepszy dla niewielkiego psa!

Wyprowadzanie psa wymaga od opiekuna sporo uważności i ostrożności. Małe rasy bywają bowiem charakterne i podatne na nagłe zmiany w otoczeniu, a ich delikatna budowa może być bardziej wymagająca w kwestii doboru odpowiednich szelek. Z tego artykułu dowiesz się, na co warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając akcesoria dla swojego psa!

Rodzaje szelek dla psów

Każdy właściciel chce, aby jego pupil miał jak najlepsze życie. Dlatego kupujemy psom zabawki i pyszne przysmaki, a wieczorami drapiemy za uchem. Jednak na komfort podczas spacerów w ogromnej mierze wpływają odpowiednie szelki dla psa. Ponieważ wyjście na zewnątrz zawsze jest dla czworonoga ważnym przeżyciem, akcesoria spacerowe odgrywają istotną rolę dla jego samopoczucia, a przy okazji pozwalają opiekunowi zadbać o bezpieczeństwo i komfort swojego psiaka.

Jednak zakup szelek dla psa nie zawsze jest prostą sprawą. Do wyboru jest bowiem wiele rodzajów tego typu akcesoriów, które różnią się od siebie budową i przeznaczeniem. Wyróżniamy między innymi szelki typu guard, szelki bezuciskowe, easy walk, a nawet szelki antyucieczkowe. Skąd wiedzieć, które będą odpowiednie dla psa małej rasy?

Co wziąć pod uwagę, wybierając szelki dla psa?

W przypadku małych psów zapinanie smyczy bezpośrednio do obroży może spowodować przełożenie ciężaru na okolice szyi i stały nacisk na krtań oraz tchawicę. Dlatego szelki z reguły będą lepszym wyborem. Oto parametry, które warto wziąć pod uwagę, wybierając szelki idealne dla swojego pupila.

Rozmiar – powinien być dostosowany do wagi, wzrostu i budowy psa. Aby dobrać odpowiedni rozmiar szelek, warto dokładnie zmierzyć czworonoga i postawić na szelki z możliwością regulacji rozmiaru w górę.

Materiał – aby ograniczyć podrażnienia skóry czy pogorszenie sierści, warto wybierać szelki wykonane z miękkich, oddychających tkanin. Wszelkie szorstkie krawędzie mogą powodować dyskomfort u zwierzęcia.

Ciężar i zapięcia – szelki dla psa małej rasy powinny być możliwie lekkie i wykonane z cieńszych pasków, które nie będą ograniczać swobody ruchów. Warto zwrócić uwagę także na rodzaj zapięć – od rzepów lepsze będą klamerki.

Sposób zakładania – nie wszystkie psy lubią akcesoria wkładane przez głowę. Warto wziąć to pod uwagę, wybierając szelki.

Z reguły dla psów małych ras dobrze sprawdzają się szelki bezuciskowe, które dobrze przylegają do ciała, ale nie uciskają go. Miękki materiał chroni skórę przed otarciami. Równie dobrym wyborem będą szelki typu guard. Z kolei dla psów, które boją się zakładania szelek przez głowę, lepszą opcją będzie model typu walk-in. Trzeba jednak uważać, aby były dobrze dopasowane.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności12 lipca 202413:32

Nie zastosowała się do sygnalizacji i spowodowała kolizję

Nie zastosowała się do sygnalizacji i spowodowała kolizję - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Omiń wypadek - Racibórz i okolice
Aktualności13 lipca 202417:39

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

32-letni sztygar oddziału elektrycznego znalazł się w przestrzeni 1150 m pod ziemią, w której mógł oddychać. Ma urazy ręki i klatki piersiowej.

źródło PGG, fot. ŚlUW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202409:37

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:01

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Kuźnia Raciborska:

Rok temu politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzili Kuźnię Raciborską, obiecując znaczące wsparcie finansowe dla powiatu raciborskiego w wysokości miliarda złotych oraz budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) przy ulicy Bema. Program miał na celu budowę sześciu czterokondygnacyjnych bloków z 120 mieszkaniami, które miały być oddane do użytku w nowoczesnej, pasywnej technologii.

opr. waw
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202418:14

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO]

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę OSP Bolesław obchodziła swój 90. jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą świętą w miejscowym kościele, odprawioną w intencji zmarłych i żyjących druhów.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202420:55

Piłkarskie pokoleniowe boje w Bojanowie [FOTO]

Piłkarskie pokoleniowe boje w Bojanowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

LKS Bojanów zaprosił 13 i 14 lipca na dwudniowy festyn sportowy, w ramach którego w sobotę zorganizowano mecz „szóstek” oldbojów oraz turniej drużyn młodzieżowych. Na niedzielę zaplanowany jest międzynarodowy mecz pomiędzy LKS Bojanów a TJ Spartak Chuchelna.

TH, fot. TH, Nina Perek
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.