Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie27 września 202317:16

Rodzaje kasków motocyklowych: Przewodnik po różnorodności

Rodzaje kasków motocyklowych: Przewodnik po różnorodności - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Świat motocykli to szeroka gama dostępnych pojazdów, które odzwierciedlają potrzeby, oczekiwania, ale również naturę oraz temperament swych użytkowników. Jednak wybór może dotyczyć również wszelkich akcesoriów oraz samego wyposażenia, co ma ogromny wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. W dzisiejszym artykule poznamy zróżnicowany asortyment kasków motocyklowych, wraz z ich zestawem korzyści oraz wad. Zapraszamy do lektury praktycznego zestawienia!

Zanim przejdziemy do sprawozdania, warto podkreślić, że każdy model posiada unikalny zestaw cech i właściwości. To właśnie wspomniane parametry warunkują funkcjonalność w poszczególnych okolicznościach jazdy. Jakie to atrybuty?

Kaski integralne

Pierwszym rodzajem wyposażenia jest właśnie kask integralny, czyli model nader kompleksowy. Co to oznacza w praktyce? Opisywany typ kasku cechuje się stałą i sztywną ochroną głowy oraz samej twarzy. Cała konstrukcja składa się bowiem z jednego elementu, który skutecznie chroni motocyklistę. 

Do bezspornych zalet zalicza się doskonałe właściwości ochronne. Mechanizm skorupy wpływa na kompleksową asekurację, co nie obniża jednak walorów użytkowych. Specjalistyczny sprzęt wyposażony jest w efektywny system wentylacji, który zapewnia świetne walory termiczne. Kask oferuje również doskonałą izolację hałasów!

Konstrukcja kasku jest jego największą zaletą, ale jednocześnie wadą. Ten rodzaj hełmu wymaga bowiem każdorazowego zdjęcia w przypadku potrzeby uzupełnienia płynów lub po prostu krótkiego odpoczynku. Mocnym minusem jest  brak wygody i praktyczności.

Kask otwarty

Kolejnym przykładem wyposażenia motocyklisty jest kask otwarty. To właśnie tytułowa nazwa zdradza charakter sprzętu, który nie został wyposażony w element ochronny szczęki. Zamiast tego kaski otwarte wyróżniają się specjalną szybką, która chroni oczy podczas jazdy. 

Wspomniany rodzaj kasku sprawdzi się w przypadku krótkich tras, rekreacyjnych wypadów lub codziennego użytkowania w miejskich warunkach. Model ten pozwala poczuć przestrzeń i gwarantuje idealną wentylację użytkownika w ciepłe dni.

Jednak dłuższe i bardziej wymagające trasy mogą okazać się niezwykle męczące. Kask otwarty oferuje mniejszą osłonę głowy, ale także silniejsze doświadczanie zmiennych warunków atmosferycznych, a nawet pyłów lub uderzeń owadów. 

Kask szczękowy

Trzecia kategoria akcesoriów jest prawdziwym kompromisem pomiędzy doskonałymi walorami asekuracji oraz funkcjonalnością użytkowania. Kaski szczękowe posiadają wyjątkowy element ruchomej przyłbicy, która może być podnoszona w razie takiej potrzeby. 

W konsekwencji kask szczękowy dostarcza pewnej swobody i elastyczności eksploatacji, co jest ogromnym benefitem dla wielu doświadczonych motocyklistów. Jeden szybki ruch umożliwia bowiem rozpoczęcie rozmowy lub skosztowanie przygotowanego posiłku, bez konieczności zdejmowania całej struktury.

Dodatkowa opcja wpływa jednak na ostateczną wagę urządzenia. Tego typu rozwiązanie osłabia również aspekt tłumienia dźwięków podczas dłuższych wypraw.

Kaski modułowe

Kaski modułowe także gwarantują pewien zakres wszechstronności. W tym przypadku element osłony szczęki może być odłączony, dostosowując charakter protekcji do panujących okoliczności.

Atutem jest wspomniana możliwość zwiększenia zakresu ochrony oraz praktyczna szybka. Główna wada to brak odpowiednich właściwości tłumienia hałasu. 

Kaski terenowe

Ten model kasków dedykowany jest motocyklistom, którzy uwielbiają alternatywne drogi. Właśnie dlatego kategoria ta zawiera wiele cech umożliwiających jazdę w trudnych warunkach. Kolejny raz głośność podróży konkuruje z niezwykłą lekkością, praktycznym daszkiem oraz doskonałym polem widzenia!

Wszystkie te produkty znajdziesz w ofercie profesjonalnego partnera Inter Motors: https://www.intermotors.pl/oferta/kaski-5010749.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności21 lipca 202412:54

Piknik Rodzinny Lato z Radiem w Parku im. Miasta Roth [FOTO]

Piknik Rodzinny Lato z Radiem w Parku im. Miasta Roth [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W minioną sobotę, 20.07., w Parku im. Miasta Roth, odbył się wyjątkowy Piknik Rodzinny "Lato z Radiem", który przyciągnął licznych mieszkańców i gości. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9:00, kiedy to Radiowa Jedynka rozpoczęła swoją audycję "Lato z Radiem", trwającą do południa.

Jan Ptak, Mirosław Kościelniak
Reklama
Aktualności21 lipca 202417:43

Strażacka akcja na Pomnikowej. Mężczyzna uwięziony w windzie

Strażacka akcja na Pomnikowej. Mężczyzna uwięziony w windzie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do zdarzenie doszło wczoraj o godz. 22.00. Strażacy pojechali na miejsce wprost z placu Długosza, gdzie akurat zakończył się koncert w ramach akcji Lato z TVP i Polskim Radiem.

red., fot. TH
Aktualności21 lipca 202417:49

Występ Natalii Nykiel w Raciborzu stał pod znakiem zapytania

Występ Natalii Nykiel w Raciborzu stał pod znakiem zapytania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Natalia Nykiel zagrała koncert na pl. Długosza w Raciborzu, który oglądało tu na żywo około 15 tysięcy osób. Występ artystki był zagrożony ze względu na silny ból, który dopadł ją podczas próby generalnej. Wezwano specjalistów, by udzielili jej pomocy. Ostateczna decyzja o występie zapadła tuż przed koncertem.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności21 lipca 202417:26

Reksio, Bolek i Lolek zagościli w raciborskim Muzeum

Reksio, Bolek i Lolek zagościli w raciborskim Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. M. Kościelniak
Aktualności22 lipca 202415:32

Lekarze łatwiej wystawią zwolnienie

Lekarze łatwiej wystawią zwolnienie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Strony Partnerskie22 lipca 202411:12

Jak pielęgnować zniszczone włosy?

Jak pielęgnować zniszczone włosy? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama
Aktualności22 lipca 202411:29

Noc z doktorem Dolittle – edycja wakacyjna!

Noc z doktorem Dolittle – edycja wakacyjna! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Raciborz
Reklama
Aktualności23 lipca 202408:39

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

19 lipca na Zamku Piastowskim odbyło się kolejne nocne zwiedzanie, które tym razem uświetnił swoją obecnością Witold Szczygieł, dzwonnik z Wawelu. Gość opowiadał o fascynującej pracy wawelskich dzwonników.

fot. Jan Ptak
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.