Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie1 sierpnia 202320:53

Optymalizacja przepływu pracy w branży kurierskiej dzięki rollkontenerom

Optymalizacja przepływu pracy w branży kurierskiej dzięki rollkontenerom - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Kontenery siatkowe to jedno z najważniejszych akcesoriów w centrach logistyczno-przeładunkowych i firmach trudniących się dostarczaniem produktów do klientów indywidualnych. Z ich pomocą bezpiecznie przeniesiesz wartościowe przedmioty, a zatrudnieni pracownicy w mniejszym stopniu odczują ilość transportowanego towaru. Z poniższego artykułu dowiesz się, czym są rollkontenery i dlaczego stanowią kluczowe narzędzie w pracy kuriera.

Rollkontenery to szeroko stosowane wózki siatkowe wyposażone w zabezpieczające ścianki. Używane są w wielu branżach, a najczęściej można je spotkać w magazynach i centrach logistycznych. Służą do transportowania gabarytów, przedmiotów o nietypowym kształcie i cennych towarów. Największe z dostępnych akcesoriów mają udźwig wynoszący nawet 800 kg. Dostępne kontenery siatkowe mogą być dwuścienne, trójścienne, czterościenne lub zamykane na klucz. Modele wyposażone w cztery ściany posiadają jedną ścianę ruchomą, natomiast narzędzia o mniejszej liczbie przegród, wyposażone są w dodatkowe akcesoria bezpieczeństwa, tj. pasy lub łańcuchy. Rollkontenery mogą być stosowane jako wózki kurierskie, ponieważ zajmują mało miejsca. Ich ścianki są ruchome, dzięki czemu można je gniazdować, tj. wkładać jeden w drugi w celu zmniejszenia ilości zajmowanej przestrzeni. Co więcej, to niezwykle wygodne narzędzia – transportowane towary można ułożyć w rollkontenerze, zabezpieczyć przy pomocy dodatkowych akcesoriów, a następnie umieścić w samochodzie.

Rollkontenery i ich wpływ na organizację pracy

Kontener rolkowy usprawnia procesy logistyczne i zwiększa efektywność dostarczania paczek do klientów indywidualnych, jednocześnie wpływając pozytywnie na pracę wykonywaną przez pracowników. Wózki kurierskie są stosunkowo lekkie, więc nie oddziałują negatywnie na układ szkieletowo-mięśniowy zatrudnionych osób. Poniżej wymieniono zalety wynikające ze stosowania rollkontenerów.

Ułatwienie załadunku i rozładunku przesyłek

Dzięki swojej lekkiej i uniwersalnej konstrukcji, rollkontenery usprawniają proces rozładunku i załadunku. Podczas rozładowywania naczepy większa ilość paczek zmieści się na wózkach kurierskich. Ponadto nie muszą być one zapakowane – ruchome kontenery siatkowe pozwalają na ich sprawne przetransportowanie do miejsca docelowego. Nierzadko załadunek odbywa się za pośrednictwem wózków logistycznych. Wówczas materiały w naczepie zabezpieczane są przy pomocy pasów lub łańcuchów bezpieczeństwa, a łańcuch dostawy zostaje skrócony.

Poprawa organizacji i zarządzania przestrzenią magazynową

Każdy kontener rolkowy można złożyć, dzięki czemu przestrzeń niezbędna do ich składowania zostaje zminimalizowana. Co więcej, wózek kurierski pozytywnie wpływa na organizację pracy. Pracownicy wyposażeni w narzędzie, doskonale wiedzą, co mają robić i gdzie składować towary. Dzięki temu paczki nie są zagubione i porozrzucane w losowych miejscach, np. pozostawione na drewnianych paletach, w przypadkowych kartonach etc. Ze względu na swój rozmiar rollkontenery mogą służyć do magazynowania przedmiotów, co również pozytywnie wpływa na dostępność przestrzeni magazynowej.

Zwiększenie efektywności dostaw

Rollkontenery pozytywnie wpływają na efektywność dostaw, ponieważ są lekkie, poręczne i wielofunkcyjne. Każdy je może obsługiwać – nie wymagają żadnych dodatkowych uprawnień ze strony pracownika. Co więcej, w wózku kurierskim zmieści się większa liczba paczek, niż w przypadku przenoszenia ręcznego. Narzędzia są bezpieczne w obsłudze – mają hamulce i stabilną podstawę.
Wszystkie wymienione wózki znajdziesz w asortymencie LWP Logistics - https://lwplogistics.pl/4/19/produkty/wozki-siatkowe-ocynkowane.To miejsce gwarantuje narzędzia najwyższej jakości. Cały asortyment spełnia wymagania Unii Europejskiej w zakresie transportowania towarów. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą witryny.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
40
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Aktualności24 września 202309:27

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO]

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Piotr Złoczowski
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202316:28

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO]

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mundur Polski wczoraj i dziś - pod takim hasłem, przy wsparciu Lasów Państwowych, przy ruinach pałacu w Sławikowie zorganizowano piknik militarny.

g.waw
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 września 202318:16

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za nami kolejny weekend z piłkarskimi emocjami. Sezon nabrał już właściwego tempa. Jedni mogli cieszyć się z wygranej, inni musieli zadowolić się remisem lub przełknąć gorycz porażki. Grali również raciborscy siatkarze. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202312:18

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama
Kultura i edukacja24 września 202321:12

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przystąpił do realizacji kolejnego już projektu międzynarodowego. Tym razem podjął współpracę z Blanka Teleki Gimnázium w budapesztańskim Zugló.

ZSO nr 1/Małgorzata Sokołowska
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności25 września 202317:51

Zielona Energia Fest. Ekologiczny projekt w ZSP 4

Zielona Energia Fest. Ekologiczny projekt w ZSP 4 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.