Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie30 czerwca 202315:04

Oświetlenie ogrodowe na miarę czasów!

Oświetlenie ogrodowe na miarę czasów!  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Oświetlenie ogrodowe skrywa wiele możliwości. Lampy do oświetlenia elewacji, girlandy dekoracyjne, lampy stojące, lampy dogruntowe i inne rodzaje oświetlenia zewnętrznego. Lampy ogrodowe sprawią, że ogród, taras, czy wjazd do garażu będą funkcjonalnie i uroczo oświetlone. Jeśli chcesz doświetlić ogród, ale nie wiesz, jak to zrobić i jakie są najnowsze możliwości — zapraszamy do lektury, a wszystko się rozjaśni! 

Planujemy oświetlenie ogrodowe 

Kiedy chcemy zaplanować oświetlenie ogrodowe spotkamy się z takimi określeniami jak kinkiety elewacyjne, lampy dogruntowe i inne. Oświetlenie ogrodowe najlepiej zaplanować dla całego ogrodu i przydomowej okolicy, by było spójne i funkcjonalne. Jeśli dopiero budujemy dom, to mamy całą pulę możliwości do wykorzystania podczas planowania. Jeśli mamy już jakieś oświetlenie elewacyjne, czy innego rodzaju oświetlenie zewnętrzne, to możemy je poprawić lub uzupełnić, by było na miarę czasów. Niezależnie od tego, czy chcemy oświetlenie ogrodowe wymienić, czy sprawić sobie nowe, to najpopularniejsze i nowoczesne rozwiązania czekają. Planując oświetlenie ogrodowe warto wziąć pod uwagę: 

  • Lampy dogruntowe najazdowe — Lampy dogruntowe oświetlają wjazd do garażu, czy po prosu przestrzeń w ogrodzie. Przed zakupem musimy sprawdzić, czy dana oprawa wytrzyma pod naporem np. ciężaru naszego samochodu. Wybierajmy wówczas atestowane lampy najazdowe. Lampy dogruntowe najazdowe doskonale nadają się do oświetlenia wjazdu do garażu. Są bezpieczne, wodoodporne i nie zajmują miejsca ponad powierzchnią naszego trawnika bądź chodnika. 
  • Kinkiety i lampy elewacyjne — Do oświetlenia elewacji, czyli bocznych ścian naszego domu doskonale nadają się kinkiety zewnętrzne (z odpornością na zmienne warunki atmosferyczne) oraz halogeny i naświetlacze LED. Kinkiety mogą stanowić również wyjątkowa ozdobę elewacji oraz tarasu lub werandy, szczególnie w komplecie z lampami wiszącymi. 

Oświetlenie ogrodowe dogruntowe — o czym pamiętać? 

Oprawy dogruntowe nadają się nie tylko do oświetlania wjazdu do garażu. Wykorzystywane są również do oświetlania elewacji z dołu, pomników przyrody (drzew) i wszystkiego, co chcemy w naszym ogrodzie podkreślić, czy wyeksponować. Lampy dogruntowe służą również do oświetlenia ścieżek ogrodowych. Lampy ogrodowe dogruntowe sprawdzają się również przy tarasach i na obrzeżach ogrodów. Niektóre z nich posiadają czujki ruchu, by lampa włączała się tylko wtedy, gdy w okolicy pojawi się ruch. To rozwiązanie czasem jest dobre, ale nie zawsze. Jeśli zależy nam na ciągłym doświetlaniu przestrzeni ogrodowej i przydomowej powinniśmy wybrać lampy bez czujnika ruchu. Jeśli z kolei wybieramy lampy ogrodowe do oświetlenia chodnika na ogrodzie, a świecące przez całą noc światło mogłoby nam przeszkadzać, zasnąć, to lampy ogrodowe z czujnikami ruchu będą w sam raz! 

Oświetlenie ogrodowe — lampy wiszące 

Lampy wiszące ogrodowe dostarczają nam przyjemnego i praktycznego światła z góry na dół. Nie wszędzie jednak będzie możliwość zamontowania takich lamp. Trudno sobie jednak bez nich wyobrazić oświetloną werandę, czy innego rodzaju zadaszenie przy naszym domowym ogrodzie lub tarasie. Lampy wiszące dadzą nam klimatyczne światło i będą idealnym wsparciem podczas letniego wieczornego biesiadowania w przydomowym ogródku. Wygląd lamp wiszących ogrodowych wybieramy oczywiście według naszych upodobań najlepiej w taki sposób, by wygląd dekoracji oraz otoczenia był spójny i satysfakcjonujący. Lampy ogrodowe wiszące dzięki grubym łańcuchom są odporne na działanie silnego wiatru. Dodatkowo dla ozdoby świetnie sprawdzą się wiszące girlandy. 

 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 września 202309:24

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. (greh), Grupa Racibórz 112
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.