Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie26 grudnia 202222:21

Sposoby dermatologów na utrzymanie zdrowej skóry podczas podróży

Sposoby dermatologów na utrzymanie zdrowej skóry podczas podróży - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Stres związany z podróżą, zakłócenia snu i odejście od zwykłej pielęgnacji mogą mieć negatywny wpływ na skórę. Profesjonaliści dzielą się swoimi wskazówkami, jak utrzymać zdrową i promienną cerę podczas podróży.

Kiedy jesteś poza domem, łatwo jest wyrzucić z głowy rutynowe zabiegi pielęgnacyjne. Podróż to jeden z momentów, kiedy Twoja skóra najbardziej potrzebuje uwagi. Nie tylko jesteś z dala od łazienki, na której leżą twoje produkty, ale także sama podróż może mieć na ciebie negatywny wpływ. Wszystkie metody podróżowania, a zwłaszcza samoloty i pociągi, to duże pojazdy użytkowe z systemem sztucznego obiegu powietrza. Powoduje to długotrwałe narażenie na suche metody ogrzewania i chłodzenia, co może skutkować znaczną utratą wilgoci w skórze.

Istnieje również duża szansa, że po drodze napotkasz na stres, niezależnie od tego, czy trafisz na niespodziewany korek w samochodzie, czy będziesz się spieszył na pokład samolotu. Może to wywołać reakcję zapalną w organizmie, która może zaostrzyć takie choroby, jak trądzik, trądzik różowaty i łuszczyca. Dodatkowy stres może również powodować wypryski. Na szczęście można tego wszystkiego uniknąć, jeśli zaplanujesz to z wyprzedzeniem. Szczegóły esomed.pl.

Nawilżaj się wewnętrznie, aby zatrzymać wilgoć na zewnątrz

Najlepszy sposób na przeciwdziałanie wysuszającej wilgoci, której doświadczysz podczas lotu? Pij wodę - zwiększenie spożycia wody o dwa litry dziennie przez miesiąc doprowadziło do zwiększenia nawilżenia skóry, co zostało powiązane z młodszym i zdrowszym wyglądem skóry.

Nawilżaj usta maścią

Łatwo jest zapomnieć o ustach, kiedy jesteś w środku długiego dnia podróży, ale to błąd. Długie dni w podróży mogą wysuszyć skórę, ale także usta, dlatego tak ważne jest, by je dobrze nawilżać.

Postaraj się zabrać ze sobą swoje zwykłe produkty

W ten sposób unikniesz sytuacji, w której Twoja skóra będzie musiała przystosować się do nowych produktów, a także innych stresujących czynników związanych z podróżą. Jeśli wiesz, że Twój sposób pielęgnacji skóry się sprawdza, powinnaś się go trzymać, nawet podczas podróży.

Unikaj używania hotelowych produktów

W dzisiejszych czasach, kiedy obowiązują ograniczenia dotyczące wnoszenia kremów i balsamów do samolotów, wiele osób zostawia swoje produkty w domu i korzysta z tego, co dostaje w hotelu lub kurorcie. Najlepiej jednak zrezygnować z tych małych balsamów i mydełek, które znajdują się w hotelowej łazience. Produkty te często zawierają substancje zapachowe i konserwanty, które mogą potęgować problemy z suchą skórą związane z podróżą.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności31 stycznia 202316:50

Zmiana warty u raciborskich strażaków

Zmiana warty u raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.