Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie9 grudnia 202210:22

Jak bezpiecznie prostować włosy w domu?

Jak bezpiecznie prostować włosy w domu? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Prostowanie włosów jest najczęstszą metodą stylizacji, pozwalającą wygładzić pasma, które wyglądają na zdrowe i odżywione. Wiele kobiet codziennie traktuje swoje włosy prostownicą, co może skutkować osłabieniem ich kondycji i kruszeniem się końcówek włosa. Z tego powodu tak ważne jest używanie odpowiedniej prostownicy, która w połączeniu z kosmetykami chroniącymi przed wysoką temperaturą, nie uszkadza włosów. Jak bezpiecznie prostować włosy w domu, by cieszyć się lśniącymi i gładkimi pasmami?

Jaką prostownicę wybrać?

Niezbędnym narzędziem dedykowanym do prostowania pasm jest prostownica. Obecnie wszystkie modele prostownic posiadają cienkie płytki ceramiczne lub tytanowe, które gładko suną po włosach, nie powodując ich wyrywania. Systematyczne prostowanie powinno odbywać się jedynie profesjonalnym sprzętem, który posiada regulację temperatury, pozwalającą na wybór idealnej dla naszego typu włosa. Dobrym wyborem jest także prostownica wyposażona w funkcję jonizacji, której zadaniem jest zapobieganie elektryzowania się włosów. Osoby, których włosy są falowane i puszące powinny z kolei wybrać prostownicę z powłoką keratynową, która podczas używania uwalnia substancje pozytywnie wpływające na kondycję włosów. 

Kosmetyki zabezpieczające włosy przed wysoką temperaturą

Wysoka temperatura prostownicy uszkadza strukturę włosa, który w efekcie podatny jest na puszenie i elektryzowanie. By zapobiec temu zjawisku, konieczne jest każdorazowe zabezpieczanie włosów przed gorącem. W kosmetyczce każdej osoby traktującej swoje włosy prostownicą muszą znaleźć się kosmetyki, które tworzą na powierzchni włosów niewidzialny film, zapobiegający paleniu się pasemek.

W drogeriach dostępna jest cała gama skutecznych produktów do prostowania włosów, które nie obciążają ich i nie wpływają negatywnie na wygląd fryzury. Najwygodniejsze są mgiełki z atomizerem, który dozuje odpowiednią ilość produktu. Mgiełki są bardzo proste w użyciu i już niewielka ich ilość dokładnie chroni włosy przed temperaturą. Innym rodzajem produktów są sera, które należy nałożyć na dłonie i rozprowadzić kosmetyk wzdłuż każdego pasma. Minusem takich kosmetyków jest jednak ich bardziej treściwa konsystencja. Zbyt duża ilość nałożonego produktu może spowodować przetłuszczenie włosów, więc należy nakładać go niewielką ilość.

Profesjonalne kosmetyki do prostowania włosów znajdziesz na: https://hair-shop.pl/pl/menu/prostowanie-wlosow-314.html

Jak dbać o prostowane włosy?

Systematycznie poddawane wysokiej temperaturze włosy muszą być odpowiednio traktowane nie tylko w czasie prostowania, ale również podczas codziennej pielęgnacji. Każde mycie włosów powinno iść w parze z aplikacją odżywek lub masek, których zadaniem jest dostarczenie włosom niezbędnych składników odżywczych. Warto w swoją pielęgnację wdrożyć także olejki zabezpieczające końcówki włosów, które mogą być wysuszone i osłabione wysoką temperaturą prostownicy. Ponadto umyte włosy nie powinny być wycierane w ręczniki frotowe, które uszkadzają strukturę włosów. By wzmocnić efekty uzyskane prosownicą, dobrym wyborem jest wysuszenie włosów na szczotce tuż po myciu, co dodatkowo wygładzi pasma i pozwoli dłużej cieszyć się prostymi włosami. 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności31 stycznia 202316:50

Zmiana warty u raciborskich strażaków

Zmiana warty u raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.