Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie21 listopada 202212:06

Jak wykryć podsłuch w telefonie domu?

Jak wykryć podsłuch w telefonie domu? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Martwisz się o urządzenia podsłuchowe ukryte w Twoim domu? Jeśli podejrzewasz, że jesteś podsłuchiwany, istnieją sposoby na wykrycie ukrytych kamer i mikrofonów bez zatrudniania profesjonalnych służb.

Nie zapominaj, że skuteczne przeszukiwanie to takie, które przeprowadza się regularnie, niezależnie od tego, czy podczas ostatniego przeszukania znalazłeś jakieś pluskwy w domu.

Używaj oczu i uszu

Urządzenia podsłuchowe lub kamery mają różne kształty i rozmiary, więc zacznij od dokładnego zbadania swojego otoczenia. Kiedy po raz pierwszy przeszukujesz dom w poszukiwaniu urządzeń podsłuchowych, sprawdź, czy nie ma tam czegoś nowego lub nie na miejscu. Dokładnie obejrzyj każdy mebel rękami i latarką, włączając w to niewidoczne krawędzie i spód. Taką samą uwagę poświęć każdemu przedmiotowi dekoracyjnemu, ramce na zdjęcia i poduszce w swoim domu. Kiedy już nie ma rzeczy oczywistych, zajmij się szczegółami. Więcej na temat podsłuchów na stronie sklepelectrogsm.pl.

Jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu

Przejdź się po domu, sprawdzając, czy na ścianach lub sufitach nie ma odbarwień farby lub drobnych plam, a także niewielkich ilości białego pyłu na listwach przypodłogowych lub parapetach. Następnie przetestuj wszystkie zamki w drzwiach, sprawdzając, czy działają tak, jak należy. Podczas przeszukiwania domu w poszukiwaniu urządzeń podsłuchowych trzeba będzie odkręcić lub wyjąć wiele przedmiotów, takich jak

Następnie musisz posłuchać. Poczekaj, aż twój dom będzie pusty, a na zewnątrz będzie minimalny hałas, a następnie wyłącz wszystkie urządzenia elektryczne - od lodówki po komputer. Posłuchaj. Wejdź do każdego pokoju i stań w miejscu. Jeśli usłyszysz jakieś delikatne brzęczenie lub brzęczenie, namierz je.

Urządzenia nasłuchujące wymagają zasilania

Wszystkie pluskwy potrzebują zasilania, a baterie nie działają zbyt długo. Jest bardzo prawdopodobne, że wszelkie ukryte urządzenia podsłuchowe korzystają ze stałego i niezawodnego źródła zasilania, dlatego prześledź wszystkie widoczne przewody i kable USB w swoim domu. Następnie sprawdź swój router, sprawdzając wszystkie podłączone urządzenia i zaznaczając te, które są nieznane.

Ponieważ podsłuchiwacz mógł podłączyć pluskwę do osobnego źródła, sprawdź, czy w pobliżu Twojego domu nie ma nowych hotspotów lub sieci Wi-Fi o silnym sygnale. Nie zapominaj, że podsłuchiwacze mogą też podłożyć pluskwy w Twoich urządzeniach, wykorzystując Twój własny mikrofon do nagrywania. Dokładnie sprawdź, czy w Twoim telefonie komórkowym i komputerze również nie ma pluskiew.

Użyj kilku detektorów urządzeń podsłuchowych

Po wstępnej kontroli możesz kupić skanery przeznaczone do wykrywania pluskiew w domu. Ostrzegamy jednak, że wiele pluskiew jest wyposażonych w technologię umożliwiającą pokonanie skanerów, więc aby wykonać dokładną pracę, musisz kupić kilka. Detektor częstotliwości radiowej może skanować w poszukiwaniu nadajników. Wyłącz wszystkie urządzenia bezprzewodowe, w tym smartfony i routery, a następnie powoli i ostrożnie przesuwaj wykrywacz po domu. Wszystko, co nadaje sygnał radiowy, zostanie znalezione. W zależności od wykrywacza pluskiew zobaczysz wizualny wykres aktywności lub usłyszysz dźwięk, który staje się coraz głośniejszy, gdy zbliżasz się do urządzenia nasłuchującego.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 maja 202411:10

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zastęp strażaków, karetka pogotowia i patrol policji - taki widok ujrzeli w sobotni poranek mieszkańcy i przechodnie na Rynku. Jak się okazuje, przyczyną interwencji było zasłabnięcie kobiety.

red.
Reklama
Aktualności28 maja 202411:35

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO]

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do zdarzenia doszło dziś, 28.05., na ulicy Rudzkiej, na wysokości wjazdu na obwodnicę.

fot. red., KPP Racibórz
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202412:56

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Jedenaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Aktualności27 maja 202411:35

Motocykl w ogniu w Pawłowie

Motocykl w ogniu w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Dziś, 27.05., ok godziny 5.30 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Zapalił się motocykl.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202410:50

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 maja, o godzinie 19.25 podczas burzy przechodzącej nad powiatem raciborskim.

red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.