Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie21 listopada 202212:06

Jak wykryć podsłuch w telefonie domu?

Reklama
Polska:

Martwisz się o urządzenia podsłuchowe ukryte w Twoim domu? Jeśli podejrzewasz, że jesteś podsłuchiwany, istnieją sposoby na wykrycie ukrytych kamer i mikrofonów bez zatrudniania profesjonalnych służb.

Nie zapominaj, że skuteczne przeszukiwanie to takie, które przeprowadza się regularnie, niezależnie od tego, czy podczas ostatniego przeszukania znalazłeś jakieś pluskwy w domu.

Używaj oczu i uszu

Urządzenia podsłuchowe lub kamery mają różne kształty i rozmiary, więc zacznij od dokładnego zbadania swojego otoczenia. Kiedy po raz pierwszy przeszukujesz dom w poszukiwaniu urządzeń podsłuchowych, sprawdź, czy nie ma tam czegoś nowego lub nie na miejscu. Dokładnie obejrzyj każdy mebel rękami i latarką, włączając w to niewidoczne krawędzie i spód. Taką samą uwagę poświęć każdemu przedmiotowi dekoracyjnemu, ramce na zdjęcia i poduszce w swoim domu. Kiedy już nie ma rzeczy oczywistych, zajmij się szczegółami. Więcej na temat podsłuchów na stronie sklepelectrogsm.pl.

Jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu

Przejdź się po domu, sprawdzając, czy na ścianach lub sufitach nie ma odbarwień farby lub drobnych plam, a także niewielkich ilości białego pyłu na listwach przypodłogowych lub parapetach. Następnie przetestuj wszystkie zamki w drzwiach, sprawdzając, czy działają tak, jak należy. Podczas przeszukiwania domu w poszukiwaniu urządzeń podsłuchowych trzeba będzie odkręcić lub wyjąć wiele przedmiotów, takich jak

Następnie musisz posłuchać. Poczekaj, aż twój dom będzie pusty, a na zewnątrz będzie minimalny hałas, a następnie wyłącz wszystkie urządzenia elektryczne - od lodówki po komputer. Posłuchaj. Wejdź do każdego pokoju i stań w miejscu. Jeśli usłyszysz jakieś delikatne brzęczenie lub brzęczenie, namierz je.

Urządzenia nasłuchujące wymagają zasilania

Wszystkie pluskwy potrzebują zasilania, a baterie nie działają zbyt długo. Jest bardzo prawdopodobne, że wszelkie ukryte urządzenia podsłuchowe korzystają ze stałego i niezawodnego źródła zasilania, dlatego prześledź wszystkie widoczne przewody i kable USB w swoim domu. Następnie sprawdź swój router, sprawdzając wszystkie podłączone urządzenia i zaznaczając te, które są nieznane.

Ponieważ podsłuchiwacz mógł podłączyć pluskwę do osobnego źródła, sprawdź, czy w pobliżu Twojego domu nie ma nowych hotspotów lub sieci Wi-Fi o silnym sygnale. Nie zapominaj, że podsłuchiwacze mogą też podłożyć pluskwy w Twoich urządzeniach, wykorzystując Twój własny mikrofon do nagrywania. Dokładnie sprawdź, czy w Twoim telefonie komórkowym i komputerze również nie ma pluskiew.

Użyj kilku detektorów urządzeń podsłuchowych

Po wstępnej kontroli możesz kupić skanery przeznaczone do wykrywania pluskiew w domu. Ostrzegamy jednak, że wiele pluskiew jest wyposażonych w technologię umożliwiającą pokonanie skanerów, więc aby wykonać dokładną pracę, musisz kupić kilka. Detektor częstotliwości radiowej może skanować w poszukiwaniu nadajników. Wyłącz wszystkie urządzenia bezprzewodowe, w tym smartfony i routery, a następnie powoli i ostrożnie przesuwaj wykrywacz po domu. Wszystko, co nadaje sygnał radiowy, zostanie znalezione. W zależności od wykrywacza pluskiew zobaczysz wizualny wykres aktywności lub usłyszysz dźwięk, który staje się coraz głośniejszy, gdy zbliżasz się do urządzenia nasłuchującego.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 lutego 202311:37

Strzelcy wyborowi. Zawody w PCS-ie

Strzelcy wyborowi. Zawody w PCS-ie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama
Aktualności4 lutego 202310:12

Podano datę ingresu nowego biskupa gliwickiego

Podano datę ingresu nowego biskupa gliwickiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. diecezja gliwicka
Aktualności4 lutego 202309:34

Wakacje.pl z zarzutami Prezesa UOKiK za mylące ceny

Wakacje.pl z zarzutami Prezesa UOKiK za mylące ceny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. pixabay.com/tookapic
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.