Jak Racibórz walczy z niską emisją?

System dotacji do ograniczania niskiej emisji funkcjonuje w Raciborzu od 1998 roku. Do 2010 roku opierał się on o środki funduszu celowego – Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przez lata obowiązywania zasady finansowania modernizacji źródeł ewaluowały w zakresie wysokości finansowania oraz podmiotów dopuszczonych do wspierania takiej działalności. Pomimo, że Racibórz finansuje koszty inwestycji, to z roku na rok ubywa chętnych do udziału w programie modernizacji źródła ciepła. Dzieje się tak gównie za sprawą ponoszonych przez mieszkańców wysokich kosztów eksploatacji nowych urządzeń grzewczych. Aby skuteczniej ograniczać niską emisję oraz wypracować model efektywnego udziału mieszkańców w projekcie, Mirosław Lenk- prezydent Raciborza wyszedł z inicjatywą powołania zespołu roboczego ds. ograniczania niskiej emisji na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.
Pełną informację znajdziesz TUTAJ



























![Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782283791zrzut-ekranu-2026-06-24-o-08-49-20-.png)











Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany