Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia5 marca 201910:14

Noclegi w popularnych dzielnicach Krakowa

Noclegi w popularnych dzielnicach Krakowa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Proste znalezienie idealnego noclegu w dowolnej dzielnicy Krakowa bez narażania się na wysokie koszty? Dzięki nowoczesnej stronie zawierającej oferty różnych noclegów jest to możliwe!

Zanim jednak przystąpisz do rozpoczęcia procesu rezerwacji noclegu, sprawdź która dzielnica będzie najlepsza.

Popularne dzielnice Krakowa

Już w 1991 roku Kraków został podzielony na 18 dzielnic i ten podział utrzymuje się do dnia dzisiejszego. Każda z nich została oznaczona cyfrą rzymską oraz nazwą. Wykaz dzielnic Krakowa prezentuje się następująco: I Stare Miasto, II Grzegórzki, III Prądnik Czerwony, IV Prądnik Biały, V Krowodrza, VI Bronowice, VII Zwierzyniec, VIII Dębniki, IX Łagiewniki-Borek Fałęcki, X Swoszowice, XI Podgórze Duchackie, XII Bieżanów-Prokocim, XIII Podgórze, XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta. Każda z nich ma do zaoferowania turystom wiele atrakcji, dlatego warto zawczasu sprawdzić, od której dzielnicy najlepiej zacząć zwiedzanie miasta podczas najbliższej wizyty w Krakowie. Jedną z ciekawszych jest dzielnica VI Bronowice, gdyż mieszczą się tu między innymi takie zabytki jak dwór Włodzimierza Tetmajera – Tetmajerówka, dwór Lucjana Rydla – Rydlówka, oraz ruiny fortyfikacji. Działa tu również założony w 1935 roku klub sportowy "Bronowianka". Miejsce to jest również chętnie wybierane przez inwestorów, czego przykładem mogą być biurowce przy ulicy Armii Krajowej, Salwator Tower oraz Salwator City. Wspomniana dzielnica ma dobrze rozwiniętą komunikację miejską, więc bez problemu będziesz mógł się tu poruszać tramwajami oraz autobusami. Chociaż powierzchnia dzielnicy Bronowice wynosi zaledwie 9,56 kilometrów kwadratowych, potrafi ona na długo przyciągnąć turystów.

Zalety związane z korzystaniem z wyszukiwarki noclegów

Jeżeli więc zainteresowała cię wspomniana dzielnica, to najprostszym sposobem na znalezienie tu noclegu będzie użycie internetowej wyszukiwarki obiektów. W jej bazie dostępne są hotele, hostele, kwatery prywatne oraz pozostałe typy obiektów, więc każdy klient z pewnością znajdzie tutaj coś zgodnego ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Nie ma przy tym znaczenia czy podróżuje się z grupą przyjaciół w celach imprezowych czy też z całą rodziną w ramach weekendowego wypoczynku, bo wyszukiwarka noclegów pozwala zaznaczyć odpowiednie opcje, dzięki czemu wyświetlone propozycje na pewno spełnią oczekiwania turystów. Zamiast więc tracić później czas i przepłacać, już teraz zarezerwuj nocleg w Krakowie w dzielnicy Bronowice, szczególnie że nie zabierze to więcej jak kilka minut. Oprócz noclegów w dzielnicy Bronowice można szybko sprawdzić pozostałe najlepsze noclegi w popularnych dzielnicach Krakowa, dlatego też nikogo nie powinna dziwić wysoka popularność, jaką wspomniany serwis cieszy się wśród turystów oraz osób, które przyjeżdżają do Krakowa w celach biznesowych. Niezależnie bowiem od rodzaju wizyty, oferta noclegów jest na tyle bogata, że szybko znajdzie się tu zarówno luksusowy apartament ze wszystkimi udogodnieniami jak i tanią kwaterę.

Co warto zobaczyć podczas wizyty w Krakowie?

Zastanawiając się nad tym, które atrakcje w Krakowie warto zobaczyć w pierwszej kolejności, większość osób skupia się wyłącznie na miejscach historycznych. Chociaż oczywiście Zamek Królewski czy Sukiennice są warte zobaczenia, podobnie jak Barbakan czy Katedra Wawelska, to jednak Kraków ma do zaoferowania dużo więcej ciekawych atrakcji. Przykładem mogą być muzea specjalistyczne, jak chociażby Muzeum Witrażu, Oddział Muzeum Historycznego Miasta Kraków w Rynku Podziemnym czy Ośrodek Kultury Europejskiej Europeum. Do tego dochodzą wyjątkowe tereny spacerowe: dawna dzielnica żydowska Kazimierz, Rynek Główny oraz Park Planty. W Krakowie pełno jest również kościołów oraz katedr (między innymi kościoły św. Wojciecha, św. Bernarda, św. Jana oraz kościół św. Józefa), opactwa, klasztory i inne miejsca. Szukając natomiast wartych zobaczenia obiektów architektury, na pewno warto znaleźć czas na zobaczenie Bazyliki Mariackiej oraz Pałacu Biskupa Ciołka. W tym wyjątkowym mieście nawet zwykłe zakupy mogą dostarczyć niezapomnianych przeżyć. Skład Towarów Rarytnych, Unitarg Hala Targowa czy Stary Kleparz są tego najlepszym przykładem.

Jeżeli planujesz dłuższy pobyt w Krakowie, możesz skorzystać z oferty na wycieczkę po mieście z przewodnikiem. Taka osoba najlepiej przekaże ci najważniejsze informacje o istotnych miejscach i wydarzeniach związanych z miastem. Z pewnością będzie to lepszy wybór niż zwiedzanie miasta z książką, gdyż wówczas łatwo zabłądzić i zamiast cieszyć się zwiedzaniem pojawią się niepotrzebne nerwy. Alternatywą może być samodzielne poznawanie miasta, bez jakiegokolwiek przewodnika. Dzięki temu można dotrzeć do ciekawych miejsc, których normalnie raczej na pewno nie zobaczyłoby się podczas wizyty w mieście. Nie każdy turysta lubi jednak taką formę zwiedzania, dlatego warto abyś przed wyjazdem zastanowił się, co będzie najlepsze dla ciebie i twojej rodziny.

 

Autor: materiał partnerski, k.zdrojewska@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 kwietnia 202418:54

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mimo niesprzyjającej aury lokalni sportowcy postarali się o sportowe emocje. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności21 kwietnia 202410:29

Rusza wielki proces grupy zajmującej się sprzedażą sterydów

Rusza wielki proces grupy zajmującej się sprzedażą sterydów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
informacja prasowa Prokuratury Okręgowej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.