Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia23 maja 201814:41

Przyczepka rowerowa dla dzieci. Czym kierować się przy wyborze?

Przyczepka rowerowa dla dzieci. Czym kierować się przy wyborze? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Przez ostatnie lata przyczepki rowerowe stały się jednym z najpopularniejszych tego typu produktów na rynku. Z czego wynika zainteresowanie tym rozwiązaniem? Przede wszystkim z większej wygody i bezpieczeństwa, niż w przypadku zwykłych fotelików rowerowych dla dzieci.

Piękna pogoda, wysoka temperatura na zewnątrz i wolny weekend. Coraz więcej osób w takich okolicznościach wybiera rodzinny wypad rowerowy. Sprzyjają temu powstające ścieżki rowerowe i elementy małej infrastruktury, które pozwalają cyklistom wypocząć na łonie natury. Przed wyjazdem w trasę rodzice muszą zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci. Na co muszą zwrócić uwagę?

Moda na przyczepki
Obecnie trwa prawdziwy boom na przyczepki rowerowe. Rodzice decydują się na to rozwiązanie, ponieważ zapewnia ich pociechom nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. W sklepach można znaleźć zarówno przyczepki z amortyzacją, jak i bez niej, a modele z wyższej półki posiadają regulowaną, a nawet podwójną amortyzację. Ponadto sprzęt ten może służyć jako wózek spacerowy dla dwójki dzieci. Producenci oferują bowiem przyczepki dla jednej, jak i dwóch osób.

O co zapytać sprzedawcę?
Najważniejszą kwestią jest to, czy dana przyczepka rowerowa posiada odpowiednie certyfikaty. Aby przyczepka mogła być przetestowana i dopuszczona do użytku, jej konstrukcja musi być zgodna z normą europejską w sprawie bezpieczeństwa EN15918, a także spełniać wszelkie wartości graniczne zawartości szkodliwych pierwiastków dla zabawek określone w normie EN 71-3. Dzięki certyfikatom rodzice mają pewność, że ich dziecko jest w pełni bezpieczne. Chodzi w szczególności o to, aby ewentualne drgania czy wibracje ramy nie były przenoszone na siedzenie a następnie na kręgosłup malca. Dobrze wykonana przyczepka posiada odpowiednie ułożenie siedzenia. Pamiętajmy, że w większości przypadków dziecko samo nie zwróci naszej uwagi na niedoskonałości przyczepki i brak wygody podczas jazdy. Źle dobrany sprzęt może pozbawić go frajdy, przyjemności, a w szczególności – wpłynąć negatywnie na jego zdrowie! Najprościej porównać to do jazdy samochodem. Jeśli źle ustawimy fotel, a amortyzatory nie będą spełniać swojej funkcji, po kilku godzinach podróży poczujemy ból kręgosłupa i ogólne zmęczenie.

Alternatywa dla przyczepek?
Wielu klientów nadal sięga po foteliki montowane z przodu lub na bagażniku. Zarówno po te urządzenia, jak po przyczepki rowerowe warto zwrócić się do firmy CampBox, która jest przedstawicielem niemieckiej marki Qeridoo produkującej przyczepki oraz norweskiej marki Nordic Cab. Jeśli chodzi o foteliki, w ofercie CampBox znajdują się rozwiązania holenderskiej firmy Bobike. Jest to produkt w pełni europejski, a swoją popularność zawdzięcza oryginalnej kolorystyce i najmodniejszym w tym sezonie pastelowym kolorom – mięty, wanilii, cytrusa itp. Dodatkowymi atutami fotelików tego producenta jest ich bezpieczeństwo, jakość wykonania, lekkość, a także łatwość montażu.

CampBox przygotował propozycję dla tych, którzy nie są zdecydowani na natychmiastowy zakup fotelików czy przyczepek. Istnieje bowiem możliwość wypożyczenia przyczepki za 100 zł na dobę (weekend od piątku do poniedziałku), a w pozostałe dni za 40 zł na dobę. Dla osób, które zamierzają nabyć przyczepkę, firma zwraca koszt wypożyczenia w momencie zakupu. Klient niczym więc nie ryzykuje.

Warto dodać, że sklep internetowy CampBox oferuje przyczepki tylko renomowanych firm, a pracownicy posiadają wiedzę praktyczną na temat podróżowania z takimi przyczepkami. Punkt odbioru, a zarazem sklep stacjonarny CampBox z przyczepkami i fotelikami znajduje się natomiast w Żerdzinach. Na miejscu można obejrzeć, porównać i przetestować produkty! Więcej informacji na temat przyczepek pod nr telefonu 504 107 765.

Sklep Internetowy CampBox - punkt odbioru
47-480 Żerdziny ul. Widokowa 55
tel. 504 107 765
otwarte pn-pt 10:00 - 17:00
sobota 9:00 - 13:00

www.sklep.campbox.pl
www.bagazniki.campbox.pl
www.campbox.pl

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 maja 202412:41

Powołano nową prezes Wodociągów Raciborskich

Powołano nową prezes Wodociągów Raciborskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
53
red., źródło zdjęcia: hawle.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.