Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes30 września 200911:32

BHP w rolnictwie - wyniki konkursów

BHP w rolnictwie - wyniki konkursów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

28 września w siedzibie Urzędu Gminy w Pietrowicach Wielkich odbyły się dwa konkursy: dla sołtysów pn. Sołtys liderem bezpiecznej pracy w rolnictwie, dla gospodyń wiejskich (rolniczek) pn. Gospodynie wiejskie strażniczkami bezpieczeństwa pracy na wsi.

Organizatorami konkursów byli: Urząd Gminy w Pietrowicach Wielkich, Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Raciborzu, Państwowa Inspekcja Pracy - Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Raciborzu.

Celem konkursu skierowanego do gospodyń wiejskich było krzewienie zasad prawidłowego funkcjonowania gospodarstwa wiejskiego w ramach dobrej praktyki rolniczej zgodnie z ochroną środowiska i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie.

Podobny cel przyświecał organizatorom konkursu skierowanego do sołtysów z tym, że tutaj liczono dodatkowo na nawiązanie ścisłej współpracy z sołtysami na rzecz zapobiegania wypadkom w gospodarstwie rolnym. Konkursy zostały poprzedzone szkoleniami z zakresu BHP przeprowadzonymi przez pracowników KRUS i PIP.

Podczas konkursów sołtysi i gospodynie wiejskie rozwiązywały pisemne testy zawierające pytania z zakresu bezpieczeństwa i higieny przy pracy rolniczej oraz ochrony środowiska. Konkursy miały charakter indywidualny.

W przypadku konkursu dla sołtysów komisja konkursowa w składzie:
przewodniczący - Andrzej Wawrzynek - Wójt Gminy Pietrowice Wielkie,
wiceprzewodniczący - Magdalena Bazak - przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Raciborzu,
członek - Jarosław Krzystanek - przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach,
członek - Elżbieta Zaborowska - kierownik Placówki Terenowej KRUS w Raciborzu, 
członek - Bożena Jankowska - przedstawiciel Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Raciborzu, wyłoniła zwycięzców i wręczyła nagrody.

Dla sołtysów przyznano:
I miejsce - Antoni Gincel z Makowa i wyrzynarkę, 
II miejsce - Roland Gotzmann z Pietrowic Wielkich i wiertarkę udarową, 
III miejsce - Jan Mikołajczyk z Gródczanek i komplet kluczy nasadowych.
Natomiast rywalizacja wśród gospodyń wiejskich była bardzo zacięta. Prezentowany poziom wiedzy był tak wysoki, że aż pięć kobiet stanęło do dogrywki. W ostatecznej klasyfikacji bezapelacyjną zwyciężczynią okazała się Aneta Gotzmann z Pietrowic Wielkich, która zajęła I miejsce i zdobyła pierwszą nagrodę - krajalnicę. 
Kolejne miejsca zajęły:
II miejsce - Irena Kubiczek - zdobyła żelazko, 
III miejsce - Regina Malcharczyk - zdobyła rozdrabniacz, 
IV miejsce - Maria Nowak - wygrała toster, 
V miejsce - Krystyna Herud - wygrała dzbanek,
VI miejsce - Maria Sobala zdobyła wagę kuchenną.

Fundatorami nagród rzeczowych był KRUS oraz PIP.

Laureaci otrzymali również pamiątkowe dyplomy, a wszystkim pozostałym uczestnikom wręczone zostały nagrody pocieszenia w postaci prospektów i prezentacji multimedialnych od Wójta Gminy Pietrowice Wielkie. 

Poprzez organizowanie tego typu konkursów, w których nagrody są dodatkową motywacją KRUS i PIP starają się podnosić świadomość występowania zagrożeń życia i zdrowia przy pracy w gospodarstwach rolnych, w którym bezpieczeństwo powinno być naturalnym elementem organizacji pracy i promować zasady ochrony zdrowia i życia na wsi.

Źródło: KRUS PT Racibórz

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 maja 202600:49

Przyjechali na ścięcie, wyjechali z punktem. Niespodzianka przy Srebrnej [FOTO]

Przyjechali na ścięcie, wyjechali z punktem. Niespodzianka przy Srebrnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Po szalonym i momentami bardzo chaotycznym meczu Unia Racibórz zremisowała z LKS Gamów. Spotkanie miało dwa zupełnie różne oblicza - od ofensywnych akcji i zwrotów sytuacji po fragmenty bardzo mętnej, rwanej gry. Ostatecznie kibice zobaczyli aż sześć goli i emocje do samego końca.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport22 maja 202607:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Sport23 maja 202621:10

Bój o utrzymanie z ogromnymi emocjami. Buk Rudy wywozi bezcenne punkty z Markowic [FOTO]

Bój o utrzymanie z ogromnymi emocjami. Buk Rudy wywozi bezcenne punkty z Markowic [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Spotkanie LKS 07 Markowice z Bukiem Rudy miało wszystko, czego można spodziewać się po meczu o ogromną stawkę. Były nerwy, walka o każdy metr boiska, groźne sytuacje pod obiema bramkami, kontuzja wymagająca interwencji pogotowia oraz emocje, które udzieliły się także kibicom.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport24 maja 202601:25

Dzień pierwszy VI edycji Turnieju Małych Bajtli za nami [FOTO]

Dzień pierwszy VI edycji Turnieju Małych Bajtli za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W słoneczne sobotnie przedpołudnie, 23 maja boiska w Markowicach wypełniły się młodymi piłkarzami, trenerami oraz rodzicami dopingującymi swoje drużyny. Wszystko za sprawą VI Turnieju Małych Bajtli, który zgromadził zespoły z Raciborza i okolic.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.