SGL Carbon Polska S.A. świętował 120-lecie zakładu w Raciborzu - dawnego ZEW-u a wcześniej Siemens-Plania Werke

Potrójna rocznica w SGL Carbon Polska S.A.: 120-lecie zakładu w Raciborzu (dawny ZEW), 50-lecie zakładu w Nowym Sączu i 20 lat grupy SGL w Polsce. Uroczystość na ponad 150 osób odbyła się w minioną sobotę, 3 października, w katowickim hotelu Monopol. Zobacz zdjęcia.
Potrójna rocznica została uczczona uroczystą kolacją połączoną z kameralnym koncertem Hanny Banaszak, które miały miejsce w Katowicach w ostatnią sobotę. Andrzej Hotloś, prezes zarządu SGL Polska otworzył spotkanie witając ponad 150 zaproszonych gości, w tym wiceprezydenta Nowego Sącza, Jerzego Gwiżdża oraz wiceprezydenta Raciborza, Wojciecha Krzyżka, którzy uświetnili swoją obecnością tę uroczystość. Przybyli również poprzedni i emerytowani już dyrektorzy zakładów, cała kadra kierownicza, przedstawiciele organizacji związkowych i pracownicy wyróżnieni odznaczeniem "Zasłużony dla SGL Polska".
Juergen Koehler, prezes Grupy SGL, przyjechał specjalnie z Wiesbaden w Niemczech, aby złożyć gratulacje wszystkim byłym i obecnym pracownikom polskiej spółki. Powiedział w swym przemówieniu m.in.: - SGL Polska jest wartościowym członkiem Grupy SGL. W roku 2014 dostarczyła 15% przychodu ze sprzedaży całej grupy i wygenerowała ponadprzeciętne zyski. To nie dzieło przypadku, lecz efekt determinacji w doskonaleniu waszych produktów i konsekwentnej redukcji kosztów.
Trzy szczególne nagrody trafiły do rąk prezesa zarządu Andrzeja Hotlosia oraz dyrektorów zakładów: Marka Pulita, Jacka Leśniowskiego i Grzegorza Rogowskiego, którzy odebrali je w imieniu wszystkich pracowników SGL Carbon Polska S.A. Były to statuetki wykonane przez utalentowanych pracowników zakładu SGL w Bonn z prasowanego izostatycznie grafitu, materiału stanowiącego flagowy produkt tego zakładu. Statuetki symbolizują historię SGL Carbon Polska i jej przyszłość, opierającą się na wzorowej współpracy pomiędzy zakładami.
SGL Polska obejmuje 2 lokalizacje: Racibórz i Nowy Sącz, w których wytwarzane są katody dla produkcji aluminium, wyłożenia wielkopiecowe oraz inne materiały dla przemysłu stalowego, a także wyroby z grafitu stosowane w nowoczesnych dziedzinach przemysłu takich jak produkcja samochodów z napędem elektrycznym. W ramach globalnego systemu produkcji i sprzedaży grupy SGL 90% polskich wyrobów przeznaczonych jest na rynki eksportowe, a tylko 10% znajduje swoich nabywców w kraju. W obydwu lokalizacjach zatrudnionych jest łącznie ponad 800 pracowników.
SGL Polska w ostatnim okresie została uplasowana na 340 miejscu na liście 500 największych przedsiębiorstw w Polsce i aż na 182 miejscu pod względem zyskowności. W roku 2009 SGL Polska została wyróżniona %u201COrłem Rzeczpospolitej", a w 2006 otrzymała tytuł Najlepszego Pracodawcy w rankingu przygotowanym przez Hewitt.
sgl
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.