Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes6 grudnia 201217:09

RAFAKO i PBG zawarły umowę z EDF

RAFAKO i PBG zawarły umowę z EDF - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Konsorcjum RAFAKO i PBG zawarły z EDF umowę o wartości 770 mln zł na realizację programu odsiarczania spalin w elektrociepłowniach w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Gdyni. Dzięki wykorzystaniu synergii między spółkami grupy PBG możliwe było przedstawienie EDF atrakcyjnej i komplementarnej oferty.

Konsorcjum RAFAKO-PBG, którego liderem jest RAFAKO zrealizuje instalacje odsiarczania spalin w czterech elektrociepłowniach należących do EDF. Wybudowane instalacje będą funkcjonowały w oparciu o własną technologię odsiarczania spalin RAFAKO a zakończenie prac przewiduje się na 31 października 2015 r.

- Dziękuję EDF za doskonałą atmosferę w trakcie negocjacji, prowadzonych w ostatnich tygodniach. Skonstruowanie naszej oferty możliwe było dzięki wykorzystaniu synergii i potencjału spółek z Grupy PBG. Jej przyjęcie świadczy o wysokiej konkurencyjności RAFAKO, które przy wykorzystaniu własnych zasobów biznesowych i aktywów większościowego akcjonariusza może skutecznie walczyć o najważniejsze projekty na rynku – powiedział Paweł Mortas, prezes RAFAKO i PBG

Konsorcjum RAFAKO - PBG złożyło ofertę na realizację czterech instalacji odsiarczania spalin w przetargu publicznym zakończonym 25 września. W listopadzie b.r. strony przystąpiły do finalizacji procesu zawierania umowy, które zakończyły się zawarciem umowy o wartości 946 977 000 PLN brutto (769 900 000 PLN netto). - W nadchodzących miesiącach PBG musi podołać licznym wyzwaniom. Liczę, że dzisiejszy sukces jest zapowiedzią kolejnych – dodał Paweł Mortas.

RAFAKO S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Spółka oferuje także generalną realizację bloków energetycznych i posiada referencje w szeregu krajów Europy i Azji, w tym w Chinach, Turcji, Indiach, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Belgii. Większościowym akcjonariuszem RAFAKO jest PBG.

PBG S.A. w upadłości układowej świadczy specjalistyczne usługi w zakresie kompleksowego wykonawstwa instalacji dla gazu ziemnego, ropy naftowej oraz paliw. PBG zdobyło pozycję lidera w branży gazu i ropy naftowej na rynku krajowym dzięki współpracy projektowej i wykonawczej z firmami zagranicznymi oraz wdrażaniu zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Zdobyte referencje i doświadczenie PBG wykorzystuje do pozyskiwania największych inwestycji realizowanych na rynku gazu i ropy naftowej.

EN

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 maja 202600:49

Przyjechali na ścięcie, wyjechali z punktem. Niespodzianka przy Srebrnej [FOTO]

Przyjechali na ścięcie, wyjechali z punktem. Niespodzianka przy Srebrnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po szalonym i momentami bardzo chaotycznym meczu Unia Racibórz zremisowała z LKS Gamów. Spotkanie miało dwa zupełnie różne oblicza - od ofensywnych akcji i zwrotów sytuacji po fragmenty bardzo mętnej, rwanej gry. Ostatecznie kibice zobaczyli aż sześć goli i emocje do samego końca.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.