Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja7 października 202212:45

Autorka Kociej Szajki odwiedzi raciborską bibliotekę

Autorka Kociej Szajki odwiedzi raciborską bibliotekę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Agata Romaniuk będzie gościem kolejnego spotkania Klubu Ojca. Wyjątkowo na spotkanie klubu raciborska biblioteka zaprasza wszystkich, zarówno ojców z dziećmi, jak i fanów kotów, Kociej Szajki, Cieszyna oraz samej Agaty Romaniuk. Spotkanie 15 października jest otwarte, a każde dziecko, które weźmie w nim udział wyjdzie z biblioteki z bezpłatnym egzemplarzem Kociej Szajki podpisanym przez autorkę!

Kocia Szajka – kryminały z pazurem!

Cykl książek dla dzieci „Kocia Szajka” to rasowe kryminały z pazurem. Akcja kolejnych przygód kota Komandosa i jego szajki rozgrywają się w Cieszynie, którego wąskie uliczki są tłem takich kryminalnych spraw jak: zniknięcie śledzi, uszkodzenie jednego z cieszyńskich symboli - różowego jelenia, napad na moście łączącym polski i czeski Cieszyn oraz duchy grasujące w teatrze. Pod koniec października pojawi się kolejny tom, w którym akcja przeniesie się do Torunia („Kocia Szajka i fałszerze pierników”).

Książki z cyklu „Kocia Szajka” nadają się do czytania młodszym dzieciom, jak również do samodzielnej lektury. Duże litery, piękne ilustracje oraz trzymająca w napięciu akcja powodują, że jest to świetna pozycja dla tych, którzy właśnie zaczynają czytać.

Agata Romaniuk – Pani Wieczorynka

Pisarka, reporterka, socjolożka z doktoratem z Polskiej Akademii Nauk. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i założycielka Grupy Reporterskiej Głośniej. Stypendystka programu rezydencyjnego Fundacji Pismo. W 2017 zainicjowała projekt badawczo-reporterski Światła Małego Miasta, który opisywał życie Polaków w najmniejszych miasteczkach. Projekt był nominowany do Grand Press Cyber. W 2019 ukazała się jej książka reporterska „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu” nominowana m.in. do nagrody Kolosy. Opowiadania i reportaże Agaty Romaniuk znalazły się także w zbiorach „Przewiew. 12 opowieści otwartych” i „Nadzieja”. Jest także autorką książki „Zapalniki zmian. Jak projektować zachowania?”. Publikuje teksty w „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Piśmie”, magazynie „Non/Fiction” i „Reportagen”. Prowadzi zajęcia z warsztatu pracy reporterskiej i z ekonomii behawioralnej. W 2022 roku wydała swoją pierwszą powieść dla dorosłych, „Proste równoległe”.

Od początku pandemii opowiadała w sieci improwizowane bajki dla dzieci pod pseudonimem Pani Wieczorynka. Z tych improwizacji narodziła się „Kocia Szajka”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Klub Ojca - spotkanie z Agatą Romaniuk, autorką „Kociej Szajki”
15 października (sobota), godzina 16.00
Biblioteka, ul. Kasprowicza 12

mat. prasowy MiPBP w Raciborzu, na zdj. Agata Romaniuk fot. Mateusz Skwarczek Agencja Gazeta

Autor: materiał prasowy MIPBP w Raciborzu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności19 czerwca 202507:36

Racibórz i powiat gotowy na Boże Ciało. Procesje, kwietne dywany i nowa trasa w parafii WNMP [FOTO i WIDEO]

Racibórz i powiat gotowy na Boże Ciało. Procesje, kwietne dywany i nowa trasa w parafii WNMP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Od wczesnych godzin rannych Racibórz i cały powiat przygotowują się do uroczystości Bożego Ciała. Wierni układają kwietne dywany i wznoszą ołtarze. W centrum miasta procesja parafii miejskiej przejdzie w tym roku inną trasą niż dotychczas. W naszej galerii zdjęcia z parafii WNMP, Matki Bożej, NSPJ i Jana Chrzciciela oraz z Brzezia.

red., fot. w, J. Ptak
Reklama
Aktualności19 czerwca 202512:12

Tradycyjna procesja Bożego Ciała w Brzeziu: dywany arcydzieła i modlitwa w sercu parafii [FOTO i WIDEO]

Tradycyjna procesja Bożego Ciała w Brzeziu: dywany arcydzieła i modlitwa w sercu parafii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Brzeziu, jedynej miejskiej parafii w granicach archidiecezji katowickiej, odbyła się tradycyjna procesja Bożego Ciała. Uczestnicy przeszli wyznaczoną trasą od czterech kaplic przy ulicach abp. Józefa Gawliny oraz Brzeskiej, podkreślając duchowe znaczenie tego święta.

red., fot. lotnicze Tobiasz Kuchajewicz
Aktualności19 czerwca 202513:23

Boże Ciało w parafii NSPJ w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Boże Ciało w parafii NSPJ w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Tradycyjna procesja eucharystyczna w największej raciborskiej parafii przeszła ulicami Warszawską, Matejki, Eichendorffa, Waryńskiego i Opawską. Boże Ciało to jedno z głównych świąt w Kościele katolickim, obchodzone zawsze w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Aktualności19 czerwca 202513:39

Boże Ciało w parafii WNMP w Raciborzu – nowa trasa procesji i przypomnienie genezy święta

Boże Ciało w parafii WNMP w Raciborzu – nowa trasa procesji i przypomnienie genezy święta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, ustanowiona w XIII wieku jako odpowiedź Kościoła na wątpliwości wokół realnej obecności Chrystusa w Eucharystii, ma swoje korzenie w objawieniach bł. Julianny z Cornillon. W Raciborzu, w najstarszej parafii miasta, procesja eucharystyczna przeszła w tym roku nową trasą.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności19 czerwca 202507:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Przed nami długi weekend pełen ciekawych wydarzeń. Sprawdź, co wydarzy się w Raciborzu i okolicy, oraz gdzie warto się wybrać.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport19 czerwca 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Przed nami weekend z piłkarskimi emocjami. Rozegrane zostaną decydujące spotkania, które ostatecznie ustalą, kto awansuje, a kto być może spadnie do niższej klasy rozgrywek. Sprawdź, z kim zmierzy się drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Aktualności18 czerwca 202513:12

Odkrywcy zdrowia na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE]

Odkrywcy zdrowia na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski/fot. ANS Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport19 czerwca 202523:55

Stałe fragmenty gry tajną bronią Gamowa [FOTO]

Stałe fragmenty gry tajną bronią Gamowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotnie popołudnie, 19 czerwca, na stadionie przy ulicy Urbana w raciborskiej dzielnicy Studzienna odbyło się jedno z najbardziej wyczekiwanych spotkań końcówki sezonu – półfinałowy mecz barażowy o awans do klasy okręgowej. Na murawie zmierzyły się drużyny LKS Studzienna i LKS Gamów. Pojedynek nie zawiódł oczekiwań – było wszystko, czego od meczu o wysoką stawkę można oczekiwać: emocje, walka, pięć goli i spora dawka dramatyzmu.

(greh)
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:41

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Nasz Racibórz 30.05.2025
29 maja 202517:46

Nasz Racibórz 30.05.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.