Podium dla dwóch raciborzanek. 67. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w Strzesze

Emilia Mazur i Julia Mielczarek zajęły ex aequo pierwsze miejsce w eliminacjach rejonowych 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wydarzenie odbyło się dziś w Strzesze. W jury zasiadł Krzysztof Żyliński z Opola.
Uczestniczki oceniali także Jerzy Dębina, Aleksandra-Semerci (wystąpiła w monodramie WATT) oraz Anna Jezierska. Drugiego miejsca nie przyznano. Trzecie zajęły: Matylda Makarska, Sonia Śliwa oraz Felicja Pytlik. Wszystkie nagrodzone osoby uzyskały awans do etapu wojewódzkiego.
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest jedną z najstarszych imprez amatorskiego ruchu artystycznego w Polsce. Konkurs odbywa się w formie turniejów: recytatorskiego, „wywiedzione” ze słowa, teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej.
Dla wielu udział w imprezie może być pierwszym krokiem w karierze aktorskiej, spotkaniem z pięknem języka polskiego oraz możliwością poznania wielu ciekawych osób z całej Polski. W ciągu sześćdziesięciu sześciu lat w imprezie organizowanej przez Towarzystwo Kultury Teatralnej liczba uczestników przekroczyła 3 miliony. Wielu wykonawców Konkursu to dziś znani aktorzy – m.in. Artur Barciś, Janusz Gajos, Krzysztof Materna, Marian Opania, Joanna Trzepiecińska czy Artur Żmijewski.









































































![Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177425810955-926939-2-.jpg)


![Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774172721bez-nazwy-139-.jpg)






![Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774250829dsc05363-.jpg)
![Słodkie imperia dawnego Raciborza. Spotkanie z historią i degustacja [ZAPROSZENIE] Słodkie imperia dawnego Raciborza. Spotkanie z historią i degustacja [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774340794zrzut-ekranu-2026-03-24-o-09-25-54-.png)












![Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774254308dsc-0029-.jpg)





















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany