Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja25 marca 202213:33

Koncert orkiestr RCK w Państwowej Szkole Muzycznej

Koncert orkiestr RCK w Państwowej Szkole Muzycznej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Raciborskie Centrum Kultury zaprosiło na koncert pt. „Od Mozarta do Beatlesów” w wykonaniu Smyczkowej Orkiestry Kameralnej RCK i Młodzieżowej Orkiestry RCK. Koncert odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. S. Moniuszki w Raciborzu.

Orkiestry zaprezentowały repertuar od klasyki po big-band i muzykę rozrywkową. Młodzieżowa Orkiestra Raciborskiego Centrum Kultury pod batutą Henryka Krótkiego tworzy młodzież z Raciborza i okolic, m.in. uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Raciborzu. Na repertuar składają się evergreeny oraz muzyka w stylu big-bandów, charakterystyczna dla orkiestr dętych.

Smyczkowa Orkiestra Kameralna Raciborskiego Centrum Kultury powstała na przełomie lutego i marca 2016. Składa się głównie z uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Raciborzu.

Autor: fot. Katarzyna Kubik, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport2 maja 202623:59

B klasa: W Brzeziu stabilnie. Dwadzieścia jeden meczów z rzędu w plecy [FOTO]

B klasa: W Brzeziu stabilnie. Dwadzieścia jeden meczów z rzędu w plecy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W meczu 23. kolejki B klasy Podokręgu Racibórz doszło do starcia drużyn z dolnych rejonów tabeli. LKS Brzezie, zamykające stawkę, podejmowało trzynasty w zestawieniu LKS Wojnowice. Spotkanie okazało się kolejnym potwierdzeniem ligowej rzeczywistości.

(greh), fot. Jan Ptak
Sport3 maja 202601:11

One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO]

One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sobotnie spotkanie przy ulicy Łąkowej miało wyraźnego faworyta. Piętnaście punktów różnicy w tabeli dzieliło LKS Gamów i LKS Nędza przed pierwszym gwizdkiem. Gamów, z dorobkiem zaledwie siedmiu punktów, zamykał ligową stawkę i właściwie mogli już oswajać się z myślą o spadku. Goście znajdowali się w nieco lepszym położeniu, jednak wciąż nie mogli być pewni utrzymania, co sprawiało, że w meczu tym interesował ich wyłącznie komplet punktów.

(greh)
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.