The Band of Endless Noise. Koncert w Strzesze

Raciborskie korzenie; dwadzieścia lat w metryce jako The Band of Endless Noise; trzydzieści lat wspólnego grania; koncerty w Polsce, Niemczech, Czechach, we Francji; 15 lat od wydania albumu Riders on the Bikes, który w lipcu tego roku, przy wsparciu miasta, ukazał się limitowanej edycji (66 sztuk) na winylu. Grupa wystąpiła dziś w sali kameralnej Strzechy.
Powrót do życia koncertowego The Band of Endless Noise związany jest z ostatnimi reedycjami ich pierwszych dwóch albumów. W 2018 nakładem Gusstaff Records ukazała się (na żółtym winylu) reedycja ich debiutanckiej płyty. Bartek Chaciński (Polityka, Polifonia), umieściwszy ją na liście swoich 21 ulubionych płyt roku 2018, napisał: "Ten album (oryginalnie Antena Krzyku) należał do moich ulubionych wydawnictw roku 2001. I dalej mi się podoba. A Politicians: Fuck the Bastards to dla mnie polski klasyk post-rocka." 30 lipca 2021 ukazała się limitowania reedycja płyty Riders On The Bikes (Don't Sit On My Vinyl), oryginalnie wydanej w roku 2005 przez Post-Post. Album spotkał się wtedy z bardzo życzliwym przyjęciem, a Łukasz Iwasiński (Fluid) napisał: "W świetle dokonań the Band Of Endless Noise, Racibórz jawi się jako metropolia pokroju Londynu czy Nowego Jorku." Wrześniowe koncerty The Band of Endless Noise wypełni przede wszystkim materiał z płyty Riders On The Bikes, a zespół gra w oryginalnym składzie:
Tomek Brzozowski – bas
Adam Busuleanu – syntezator
Tomasz Gadomski – instrumenty perkusyjne
Sylwester Koral – perkusja
Adam Sanocki – gitara
Andrzej Widota – śpiew, gitara, elektronika





























































![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)









![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)







![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)














![Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17820694491781991611photo-112-z-178-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany