Kultura:on/off. Warsztat Jerzego Dębiny w RCK [WIDEO]
![Kultura:on/off. Warsztat Jerzego Dębiny w RCK [WIDEO] Kultura:on/off. Warsztat Jerzego Dębiny w RCK [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](img/archiwum-mini.jpg)
Raciborskie Centrum Kultury z Raciborza zaprasza na drugi odcinek z serii Teatr słowa w ramach projektu ministerialnego Kultura: on/off pt. Jerzy Dębina "Słowo i rytm". Tym razem będzie warsztatowo.
Jerzy Dębina z Aleksandrą Tabor zaprezentują jak pracować z tekstem, w tym jak budować tzw. rusztowania po których możemy się swobodnie wspinać dźwiękowo i interpretacyjnie, a także jak szybko zapamiętywać tekst. Na warsztat został wzięty tekst „Jechać do Lwowa” Adama Zagajewskiego, który na koniec zabrzmi w rytm tanga. Kolejny odcinek, tym razem prowadzony przez Grażynę Tabor, już za tydzień.
KULTURA:ON/OFF to projekt realizowany przez Raciborskie Centrum Kultury od czerwca do października w ramach programu ministerialnego KULTURA W SIECI. Składa się on z czterech bloków tematycznych. Pierwszy to TEATR JEDNEGO AKTORA czyli monodram pt. „Szczur bezbarwny” w reżyserii Grażyny Tabor w wykonaniu Marcina Franaszka. Spektakl poprzedzą warsztaty realizowane przez Grażynę Tabor oraz Jerzego Dębinę z udziałem Aleksandry Tabor i Agnieszki Rajdy. Wprowadzą nas one w arkana pracy z ciałem i ruchem, a także w różne techniki teatralne m.in. impostacja, kompozycja scen, które można wykorzystać nie tylko w pracy aktorskiej.
Drugi blok to TEATR TAŃCA w reżyserii Manueli Krzykały oraz warsztaty taneczne prowadzone przez Manuelę Krzykałę i Magdalenę Mosek, podczas których będziemy mogli nauczyć się elementów choreografii spektaklu. Motyw przewodni przedstawienia finałowego odnosi się bezpośrednio do odczuć związanych z życiem w okresie pandemii: strachu, samotności, braku kontaktu z drugim człowiekiem. Muzykę do spektaklu tworzy Adam Jarzmik. Trzecia część to TEATR DLA DZIECI, w ramach którego zrealizowany będzie bajka edukacyjna dla najmłodszych w reż. Moniki Kubicy-Skaby.
Spektakl finałowy będzie prezentowany częściowo w języku angielskim i w tłumaczeniu na język migowy. Podczas warsztatów Moniki Kubicy-Skaby i Julity Bożęckiej dzieci poznają podstawy pracy w teatrze oraz stworzą elementy scenografii do spektaklu. Ponadto odbędą się warsztaty z języka angielskiego realizowane przez Edytę Mańkę, które wprowadzą młodych odbiorców w tematykę przedstawienia. Ostatnia część to WARSZTATY WOKALNE I KONCERT PIOSENKI AKTORSKIEJ. W ramach tej części będą prowadzone przez Joannę Skowyrę i Adama Jarzmika zajęcia z emisji głosu, pracy z tekstem, śpiewu zespołowego oraz z tworzenia aranży. Finalny koncert odbędzie z udziałem wokalistów RCK.
Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.
Realizacja video: Patryk Kogut, Perfect View, Michał Dyja.
![Zdjęcie w galerii na portalu naszraciborz.pl: Kultura:on/off. Warsztat Jerzego Dębiny w RCK [WIDEO] wiadomości z regionu](galleries/35919/1593698160cinemascope-2-35-1-croplines-00_50_50_08-still006-.jpg)
![Zdjęcie w galerii na portalu naszraciborz.pl: Kultura:on/off. Warsztat Jerzego Dębiny w RCK [WIDEO] wiadomości z regionu](galleries/35919/1593698168cinemascope-2-35-1-croplines-01_18_29_06-still012-.jpg)
![Zdjęcie w galerii na portalu naszraciborz.pl: Kultura:on/off. Warsztat Jerzego Dębiny w RCK [WIDEO] wiadomości z regionu](galleries/35919/1593698176kultura-on-off-tlo-wydarzenia-.jpg)
![Historyczny zwrot w Raciborzu: dawne Rafako staje się bastionem obronnym RP [FOTO i WIDEO] Historyczny zwrot w Raciborzu: dawne Rafako staje się bastionem obronnym RP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777548601dsc-2393-.jpg)
![Majówka w powiecie raciborskim. Gwiazdy w Szymocicach, atrakcje w grodzie i na zamku, w Brzeziu zagrają dla Adriana [KALENDARIUM] Majówka w powiecie raciborskim. Gwiazdy w Szymocicach, atrakcje w grodzie i na zamku, w Brzeziu zagrają dla Adriana [KALENDARIUM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777453674zrzut-ekranu-2026-04-29-o-11-07-30-.png)

![Tak wyglądają dziś nowe baseny na Ostrogu. Prezydent zapowiada otwarcie w czerwcu, opozycja ma wątpliwości [FOTO] Tak wyglądają dziś nowe baseny na Ostrogu. Prezydent zapowiada otwarcie w czerwcu, opozycja ma wątpliwości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777486850img-9827-.jpg)
![Dni Raciborza 2026 - trzy dni pełne atrakcji [PROGRAM] Dni Raciborza 2026 - trzy dni pełne atrakcji [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1749246055-dsc8325-.jpg)


![Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777634797dsc-2483-.jpg)










































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany