Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja6 czerwca 201913:17

Pani od wierszyków. W Raciborzu trwa Tydzień Czytania Dzieciom

Pani od wierszyków. W Raciborzu trwa Tydzień Czytania Dzieciom  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W Ocicach wiceprezydent Michał Fita, na Ostrogu policjanci i członkinie Klubu Przyjaciół Biblioteki, na Kasprowicza dyrektor szkoły Agata Tańska, na Żorskiej nauczycielka Danuta Skóra, w Markowicach radna Justyna Henek-Wypior, a na Brzeziu rodzice. Cały Racibórz od poniedziałku czyta dzieciom wiersze Wandy Chotomskiej! 

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Jak zawsze w akcję włączyła się Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, która przygotowała dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych szereg spotkań z zaproszonymi gośćmi.

„W kraju Patataju”, „Tadek Niejadek”, „Smok ze smoczej jamy”, „Dziurki w serze”, „Gdyby tygrysy jadły irysy”, „Kurcze blade”, „Gdzie jest słońce” czy „Lody na patyku”. Wiersze Wandy Chotomskiej bawią pokolenia! Z okazji 90. rocznicy urodzin pisarki, raciborska biblioteka postanowiła dedykować Tydzień Czytania właśnie twórczości „pani od wierszyków”. Oprócz głośnego czytania wierszy, spotkania były także okazją do bliższego poznania zaproszonych gości, którym dzieci chętnie zadawały pytania.

Nie zabrakło miłych, dodatkowych atrakcji. W Markowicach uczniowie ćwiczyli tzw. łamańce językowe, w Brzeziu jeden z uczestników przeczytał opowiadanie „Wesołe słoniątko” wykorzystując teatrzyk obrazkowy Kamishibai a spotkanie zakończyło się wspólną zabawą rodziców z dziećmi oraz słodkim upominkiem. Z kolei na Kasprowicza podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących kolorowali i ozdabiali motyle.

- Przed nami jeszcze kilka spotkań w ramach Tygodnia Czytania, odwiedziny pisarza Wojciecha Widłaka oraz bicie rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie, czyli akcja „Jak nie czytam, jak czytam” – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Autor: Biblioteka Racibórz , [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport19 kwietnia 202620:13

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele sportowych emocji doświadczyli kibice podczas kończącego się weekendu. Grali piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Emocji nie brakowało także w innych dyscyplinach z udziałem zespołów regionu. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności21 kwietnia 202614:42

Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Raciborzu odbyła się uroczystość Złotych Godów, podczas której uhonorowano pary świętujące 50-lecie pożycia małżeńskiego. Medale za długoletnie wspólne życie wręczyli prezydent miasta Jacek Wojciechowicz oraz II wicewojewoda śląski Michał Kopański, składając jubilatom gratulacje i wyrazy uznania.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport20 kwietnia 202622:53

A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO]

A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W niedzielę, 19 kwietnia na boisku w Tworkowie rozegrano interesujące spotkanie A klasy, w którym rezerwy lokalnego LKS 05 Tworków podejmowały drużynę LKS Buk Rudy. Mimo że gospodarze przewodzili w tabeli i byli zdecydowanymi faworytami, przyjezdni szybko zweryfikowali przedmeczowe przewidywania, pokazując większą determinację i skuteczność.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.