Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja23 grudnia 201813:06

Paulina Herzog młodzieżową Ślązaczką Roku

Paulina Herzog młodzieżową Ślązaczką Roku  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

16-letnia mieszkanka Krzanowic odebrała ten tytuł podczas finałowej gali Po naszymu czyli po śląsku w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. 

Edyta Kowalska z Tarnowskich Gór zdobyła tytuł Ślązaczki Roku 2018. Drugie miejsce w konkursie zajął Norbert Rusin ze Smolnicy pod Gliwicami, trzecie miejsce przypadło Elżbiecie Kobiór z Bierunia. Młodzieżową Ślązaczką Roku została 16-letnia Paulina Herzog z Krzanowic koło Raciborza. Statuetkę „Ślązaka w laurach” oraz tytuł Honorowego Ślązaka Roku 2018 odebrała Małgorzata Mańka-Szulik, wieloletnia prezydent Zabrza. Pomysłodawczynią i organizatorką tego konkursu gwarowego, który ma największy charakter regionalny na Śląsku jest pani senator Maria Pańczyk-Pozdziej.

Paulina Herzog ma na koncie znaczące sukcesy w konkursach gwarowych. Przypomnijmy niektóre z nich: I miejsce w X Międzynarodowym Konkursie Gwary Laskiej w Zespole Szkół w Krzanowicach, I miejsce w XVII Gminnym Przeglądzie Artystycznym w Krzanowicach, I miejsce w Konkursie Gwary Śląskiej „Tukej piyknie godomy” organizowanym przez raciborską bibliotekę w ramach tzw. Tygodnia Bibliotek. Te wszystkie sukcesy zapisały się już w sercach tych, którzy śledzili jej talent i niesamowitą skromność. Ostatni konkurs sprawił, że absolwentka gimnazjum w Krzanowicach została zauważona przez jedną z jurorek, Teresę Szymońską - Ślązaczkę Roku 2016, która zaprosiła Paulinę do wzięcia udziału w XXVII edycji Konkursu „Po naszymu czyli po śląsku” w Katowicach, typujący spośród zgłoszonych uczestników tytuł Ślązaka Roku i Młodzieżowego Ślązaka Roku. Sukces przyszedł w XXVIII edycji. Dodajmy, że Paulina udziela się także w krzanowickim OSP oraz gra w piłkę nożną w KS SWD Wodzisław Śląski, a także świetnie sobie radzi w tenisie stołowym i siatkówce. Obecnie uczęszcza do I LO im. Jana Kasprowicza.

Gala odbyła się 18 listopada.

fot. www.ponaszymu.com.pl

Autor: red., fot. www.ponaszymu.com.pl, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 grudnia 202500:14

Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO]

Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę 27 grudnia w Rudach odbyło się pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wydarzenie zgromadziło sporą publiczność i połączyło świąteczną atmosferę z charytatywnym celem – wsparciem Daniela Mateji oraz Marcina Kionki.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 grudnia 202521:16

Weekend z HLPN [WYNIKI]

Weekend z HLPN [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

O sportowe emocje w trakcie minionego weekendu zadbali piłkarze halowi występujący w Halowej Lidze Piłki Nożnej. W dwa dni rozegrano sześć meczów. Sprawdź ich wyniki i kto strzelił gole.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.