Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja25 kwietnia 201807:37

Adam Bahdaj na Światowy Dzień Książki w raciborskiej bibliotece

Adam Bahdaj na Światowy Dzień Książki w raciborskiej bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu odbył się powiatowy turniej szkół podstawowych. W tym roku uczestnicy musieli wykazać się znajomością dwóch powieści Adama Bahdaja: „Podróż za jeden uśmiech” i „Wakacje z duchami”.

Idea turnieju łączy w sobie konkurs wiedzy o lekturach oraz przegląd kreatywności uczniów. Oprócz znajomości lektur, uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować krótką scenkę teatralną opartą na treści konkursowych książek oraz musieli wykazać się talentem plastycznym przy wykonywaniu plakatu reklamującego wybraną przez siebie książkę. Udział w tegorocznej imprezie czytelniczej wzięły dwie czteroosobowe drużyny.

Wyniki turnieju:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu w składzie: Zuzanna Kita, Estera Brzoska, Julia Szymańska i Michał Nowakowski; Opiekun: Dorota Bulenda

II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Raciborzu w składzie: Szymon Wołek, Anna Martynus, Oskar Zarzycki i Michał Wiśniewski; Opiekun: Oksana Leszczyńska

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy!

Autor: MiPBP w Raciborzu,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności1 stycznia 202600:23

Tak raciborzanie witali nowy rok na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO]

Tak raciborzanie witali nowy rok na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Racibórz:

Raciborski Rynek po raz kolejny stał się miejscem symbolicznego pożegnania starego roku i powitania nowego. Choć miasto od lat nie organizuje oficjalnej imprezy sylwestrowej z koncertami i pokazami, w centrum Raciborza nie zabrakło mieszkańców, którzy postanowili spędzić ostatnie chwile 2025 roku właśnie tutaj.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.