Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja3 marca 201810:24

Biblioteka zaprasza na melodie znane i lubiane

Biblioteka zaprasza na melodie znane i lubiane - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

7 marca raciborska biblioteka zaprasza na „Melodie znane i lubiane” – mariaż muzyki klasycznej i poezji. W wigilię Święta Kobiet koncert skrzypcowy w wykonaniu Jolanty Cwik przeplatać będzie twórczość raciborskiej poetki Jagody Wałaszek. 

O oprawę muzyczną wieczoru zadba pani Jolanta Cwik - absolwentka uniwersytetu w Cieszynie. Zapytana, uchyliła jedynie rąbka tajemnicy repertuaru: „Będzie muzyka klasyczna, popularna i ludowa”. Przy takim planie programu należy spodziewać się wielu – tytułowych - znanych i lubianych melodii.

Poezja Jagody Wałaszek jest już znana bywalcom bibliotecznych spotkań. Pani Jagoda zadebiutowała w 2009 tomikiem „Jagodowe sny”. Biblioteka zorganizowała wtedy spotkanie z autorką, na które stawiło się duże grono miłośników lokalnej kultury. W walentynkowy wieczór roku 2014 poetka zaprezentowała się przed biblioteczną publicznością ze swoim drugim tomikiem pt. "…a, w moich włosach - wiatr…".

Zapraszamy 7 marca o godzinie 18.00 do Biblioteki przy ulicy Kasprowicza 12.

Autor: Biblioteka Racibórz , [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 listopada 202522:42

Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO]

Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotę, 15 listopada w Górkach Śląskich rozegrano derbowy mecz C klasy grupy III pomiędzy miejscowym LKS-em a drużyną LKS Zgoda Zawada Książęca. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie kibiców obu klubów, którzy licznie pojawili się przy boisku i od pierwszych minut podkręcali atmosferę głośnym dopingiem oraz oprawą pirotechniczną. Sam mecz również dostarczył wielu emocji, choć jednostronny wynik końcowy rozwiał wszelkie wątpliwości co do tego, kto był tego dnia lepszy.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 listopada 202517:21

KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO]

KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W hali sportowej OSiR Racibórz przy ul. Łąkowej rozegrano 15 listopada pierwszy z cyklu turniejów Winter Futsal Cup. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów – pięć z Polski oraz jeden z Republiki Czeskiej. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”, dzięki czemu każda drużyna mogła sprawdzić swoje możliwości w bezpośredniej rywalizacji ze wszystkimi pozostałymi uczestnikami.

(greh)
Sport14 listopada 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

W nadchodzący weekend nie zabraknie sportowych emocji w regionie, zarówno na boiskach jak i na parkietach hal sportowych. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh), fot. arch. portalu/Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.