Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja30 grudnia 201721:52

Kolędowanie z chórem Bel Canto na Zamku Piastowskim

Kolędowanie z chórem Bel Canto na Zamku Piastowskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W sobotnie popołudnie 30 grudnia 2017 r. w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się koncert kolęd w wykonaniu młodzieżowego chóru „Bel Canto” z Raciborza. Licznie zgromadzona w dawnej siedzibie Piastów publiczność, mogła wysłuchać najpiękniejszych kolęd nie tylko w języku polskim, ale również w angielskim. W drugiej części koncertu odbyło się wspólne kolędowanie chóru z publicznością. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz krótkiego wideo.

Przypomnijmy, młodzieżowy chór „Bel Canto” istnieje ponad 21 lat. Skład chóru stanowią dzieci i młodzież w wieku od 9 do ponad 30 lat. Chór powstał na przełomie 1995/1996 roku jako chór Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu. Aktualnie chór działa pod egidą Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny „Pomocna Dłoń” w Raciborzu. Od początku poczynaniom chóru przyświeca motto „Śpiew jest mową serca; ku pociesze i radości serc ludzkich oraz na chwałę Boga najwyższego”. Założycielem chóru i dyrygentem do chwili obecnej jest Marceli Reszka. Od dwóch lat drugim dyrygentem chóru jest Iwona Sedlaczek.

Przez ponad 21 lat działalności chór dał kilkaset koncertów, jest również wielokrotnym laureatem konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich, regionalnych i wojewódzkich. Chór został odznaczony „BRĄZOWĄ ODZNAKĄ HONOROWĄ” przez Polski związek chórów i orkiestr - oddział śląski w Katowicach - 15 IX 2006 oraz „SREBRNĄ ODZNAKĄ HONOROWĄ” przez Śląski związek chórów i orkiestr - zarząd główny w Katowicach - 23 III 2011. Z okazji 100-lecia zjednoczonego ruchu śpiewaczego na Śląsku w uznaniu zasług i osiągnięć w upowszechnianiu idei śpiewaczej oraz za aktywne uczestnictwo w chóralnej wspólnocie, młodzieżowy chór „Bel Canto” z Raciborza został wyróżniony „dyplomem specjalnym” w 2011 roku.

Autor: Agencja Zamek/Grzegorz Nowak , redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Zobacz film

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 czerwca 202512:36

W zamkowej kaplicy pw. św. Tomasza Becketa znów wybrzmiały organy z 1873 roku [FOTO i WIDEO]

W zamkowej kaplicy pw. św. Tomasza Becketa znów wybrzmiały organy z 1873 roku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Koncerty inauguracyjne pod nazwą Musica sacra ex arce Piastensi odbyły się wczoraj, 11 czerwca. Na zaproszenie władz Powiatu Raciborskiego oraz Zamku Piastowskiego wystąpili: Aleksandra Zamojska (Salzburg) – sopran oraz raciborscy organiści Arkadiusz Popławski i Mariusz Wycisk.

Zamek Piastowski
Aktualności11 czerwca 202510:37

Turecka przygoda tancerzy raciborskiego Źródła

Turecka przygoda tancerzy raciborskiego Źródła - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Młodzieżowy II skład Zespołu Folklorystycznego „Raciborzanie” ze Stowarzyszenia „Źródło” wrócił z 9-dniowego pobytu na Międzynarodowym Festiwalu w Turcji.

mat. nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Kultura i edukacja13 czerwca 202513:24

Jubileusz 80-lecia I LO. Flash mob uczniów na Rynku [WIDEO]

Jubileusz 80-lecia I LO. Flash mob uczniów na Rynku [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rok 2025 jest dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu czasem szczególnym. Dokładnie 15 czerwca mija 80 lat od powstania placówki, która na przestrzeni dekad wykształciła tysiące absolwentów i zapisała się na trwałe w historii miasta oraz regionu. W związku z tym rozpoczęto cykl jubileuszowych wydarzeń, których celem jest zarówno upamiętnienie dorobku szkoły, jak i budowanie świadomości o jej znaczeniu dla lokalnej społeczności.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Nasz Racibórz 30.05.2025
29 maja 202517:46

Nasz Racibórz 30.05.2025

Nasz Racibórz 23.05.2025
22 maja 202518:47

Nasz Racibórz 23.05.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.