Gala musicalowa Revue - New York * New York już 15 listopada w Raciborskim Centrum Kultury

Najbardziej znane fragmenty z najlepszych musicali będzie można usłyszeć 15 listopada o godz. 18.00 w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 21. - Na publiczność czeka wieczór pełen dobrej muzyki, ale i wspaniałych kostiumów i dekoracji - zaprasza Janina Wystub, dyrektor RCK. Gala to kolejny koncert w ramach VII Raciborskiej Jesieni Muzycznej. Sprawdź, kto wystąpi.
Grażyna Bieniek - mezzosopran, karierę artystyczną rozpoczęła w Państwowym Ludowym Zespole Pieśni i Tańca "Śląsk". W 1991 roku, zadebiutowała na deskach Opery Śląskiej (Jadwiga w "Strasznym dworze"). Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Gliwicach (Anita w "West Side Story" L. Bernsteina).
MARIOLA PŁAZAK-ŚCIBICH, sopran liryczno-koloraturowy. Zadebiutowała rolą Arseny w "Baronie cygańskim" J. Straussa na scenie Państwowej Opery Śląskiej w Bytomiu. Jej pierwszą główną rolą była partia Glldy w "Rigoletcie" G. Verdiego. Brała udział w przedstawieniach operowych i koncertach w Portugalii, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Danii i Holandii. Wielokrotnie koncertowała też w Kanadzie, gdzie między innymi w 2005 roku zaśpiewała partię Hanny w przedstawieniu operowym "Wesoła Wdówka F. Lehara". Współpracowała także z Narodnym Divadlem w Ostrawie, w którym wykonywała partię Królowej Nocy z "Czarodziejskiego fletu" W. A. Mozarta. Oprócz partii operowych i operetkowych w jej szerokim repertuarze znajduje się również wiele pieśni, utworów musicalowych, a także utwory oratoryjno-kantatowe.
Joanna Kściuczyk-Jędrusik - sopran, jest jedną z czołowych solistek Opery Śląskiej. Obsadzana jest najczęściej w tytułowych bądź głównych partiach przedstawień. Debiutowała partią Paminy w "Czarodziejskim flecie" W. A. Mozarta w Dsseldorfie. W swoim repertuarze scenicznym posiada wiele znaczących ról m.in.: Donna Anna - "Don Giovanni", Tatiana - "Eugeniusz Oniegin", "Madama Butterfly" - rola tytułowa, Nedda - "Pajace", Wenus - "Tannhuser", Maryna - "Borys Godunow", Mimi - "Cyganeria", Boulotte - "Rycerz Sinobrody", Elżbieta - "Don Carlos", "Halka" - rola tytułowa, Sylwia - "Księżniczka czardasza", Rozalinda - "Zemsta nietoperza", Sonia - "Carewicz", Eurydyka - "Orfeusz i Eurydyka" oraz role tytułowe w "Hrabinie Maricy" i "Wesołej wdówce". Wraz z prof. Tadeuszem Sławkiem oraz kontrabasistą Bogdanem Mizerskim, występuje w ciekawym i nowatorskim przedstawieniu o nietypowej formie pt. "Życie i śmierć Williama Blake%u2019a. Esej na głos i kontrabas", z którym to programem występują w teatrach w całej Polsce.
Tomasz Białek - aktor scen muzycznych związany z Gliwickim Teatrem Muzycznym. W swoim dorobku artystycznym ma wiele ról pierwszo- i drugoplanowych, takich jak: Jim Boy w "Kwiecie Hawaii", Billy w "42. ulicy", Barnaba Tucker w "Hello, Dolly!", Travis w "Footloose", Kupido w "Orfeuszu w piekle", Młodszy brat w "Ragtimie". Koncertuje w całym kraju, a także za granicą, wykonując największe hity operetkowe i musicalowe. Muzyka od zawsze jest jego pasją, a scena miejscem na ziemi.
JAN MARIA DYGA - baryton. Jako solista debiutował w Bydgoskiej Operze i Operetce, a po powrocie na Śląsk związał się z Operetką Śląską w Gliwicach, gdzie zrealizował kilkadziesiąt ról i partii wokalnych w klasyce operetkowej, musicalach, operze buffo, wodewilu, komedii i bajce muzycznej. Jako solista koncertował na wielu estradach, nie tylko Śląska. Dla pogłębienia doświadczeń aktorskich pracował w Teatrze Nowym w Zabrzu. Aktualnie występuje na wielu estradach, prezentując programy okolicznościowe i recitale wokalne.
Adam Żaak - baryton, współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym. W 2007 u boku znanych artystów związanych z Marianem Makulą wziął udział we wznowieniu "Pomsty" w reżyserii Henryka Konwińskiego, czyli śląskiej wersji "Zemsty" Aleksandra Fredry. Występował z wieloma filharmoniami, orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi zarówno jako solista, a także dyrygent. Adam Żaak bierze udział w koncertach oratoryjno-kantatowych i estradowych, w Polsce i za granicą, popularyzując wiele gatunków muzyki od opery do operetek, musicali i piosenki aktorskiej.
MIECZYSŁAW BŁASZCZYK - tenor. Urodzony na Śląsku i z tym regionem związany na stałe. Jest finalistą Konkursów Wokalnych im. Jana Kiepury w Krynicy (1988) i im. Roberta Stolza w Hamburgu (1997), uczestnikiem wielu festiwali muzycznych w kraju. Kreował wiele czołowych postaci w klasycznych operetkach F. Lehara, J. Offenbacha, E. Klmna, J. Straussa i P. Abrahama, jak i w niezapomnianych musicalach L. Bernsteina (West Side Story - Operetka Śląska, Gliwice 1989 - polska prapremiera), F. Loewe, J. Kandera (Chicago - Teatr Muzyczny w Gliwicach, 2000 - polska prapremiera) czy R. Frimla ("Król włóczęgów"). W swoim repertuarze ma także jednoaktówkę Ż. Karasińskiej-Fluks "Chłopak z Sosnowca" będącą zbeletryzowaną biografią Jana Kiepury. Występował na scenach Niemiec, Holandii, Belgii, Francji, Szwajcarii i Anglii. W swoim dorobku ma nagrania CD, DVD, a także audycje dla stacji radiowo-telewizyjnych. Jest autorem poezji, scenariuszy spektakli i koncertów, solistą koncertów symfonicznych, kameralnych, wykonawcą liryk wokalnych i pieśni włoskich, a także standardów muzyki rozrywkowej i filmowej.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany