Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 września 202518:52

W Tworkowie przywitano najmłodszych mieszkańców gminy Krzyżanowice

W Tworkowie przywitano najmłodszych mieszkańców gminy Krzyżanowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

W sobotę 13 września w sali Gminnego Centrum Kultury w Tworkowie odbyło się coroczne uroczyste powitanie najmłodszych mieszkańców gminy Krzyżanowice. Na zaproszenie wójta Grzegorza Utrackiego odpowiedzieli licznie rodzice z dziećmi urodzonymi do czerwca 2025 roku – w tym okresie do lokalnej społeczności dołączyło aż 33 maleńkich obywateli, wśród nich 23 chłopców i 10 dziewczynek.

Spotkanie miało miejsce w sali tworkowskiej Roszarni – siedziby Gminnego Centrum Kultury w Krzyżanowicach –  gdzie nowi mieszkańcy wraz z rodzinami zostali oficjalnie przywitani przez władze samorządowe. Wójt złożył rodzicom serdeczne gratulacje z okazji narodzin dziecka i podziękował im za zaangażowanie oraz trud wychowawczy. Podczas uroczystości każda rodzina otrzymała okolicznościową wyprawkę przygotowaną przez gminę, wykonano także pamiątkowe fotografie, które niebawem trafią do rąk szczęśliwych rodziców.

Rodzinna atmosfera przy kawie i tradycyjnym kołoczu sprzyjała nawiązywaniu nowych znajomości oraz wymianie doświadczeń związanych z opieką nad najmłodszymi.

Wójt Grzegorz Utracki zwrócił uwagę na szczególne wsparcie, jakie otrzymują młode rodziny w gminie – nowo oddany żłobek w Krzyżanowicach, nagrodzony prestiżowym tytułem „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” gwarantuje komfortową opiekę i jest odpowiedzią na potrzeby aktywnych zawodowo mieszkańców. Działa także żłobek w Tworkowie a w razie potrzeby rozważy się także utworzenie kolejnych miejsc dla najmłodszych w południowej części gminy.

Włodarz podkreślił, że powstawanie nowoczesnych placówek opiekuńczych oraz systemowa pomoc rodzicom stanowi wyraz troski o przyszłość gminy i jej najmłodszych obywateli. Z roku na rok liczba narodzin utrzymuje się na wysokim poziomie, a lokalna wspólnota z radością przyjmuje kolejne pokolenie mieszkańców.

Wójt wyraził wdzięczność wszystkim rodzinom za przyjęcie zaproszenia, aktywne uczestnictwo w spotkaniu oraz zaufanie okazane samorządowi poprzez zameldowanie dzieci na terenie gminy. Życzył dobrego rozwoju wszystkim nowo przybyłym pociechom oraz pomyślności ich rodzinom.

Uroczyste powitanie najmłodszych mieszkańców stało się już tradycją w Krzyżanowicach – wydarzeniem, które podkreśla, jak ważne są więzi rodzinne, wspólnotowe wartości oraz troska o dobre warunki rozwoju dla dzieci i ich rodziców.

 

Autor: Tomasz Hetman, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności28 października 202514:14

Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO]

Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu zorganizował doroczne obchody Dnia Seniora. Wydarzenie odbyło się w gościnnych progach restauracji Raciborska przy Rynku i zgromadziło licznie przybyłych członków związku, przedstawicieli władz samorządowych oraz zaproszonych gości. Spotkanie, jak co roku, stało się okazją do wspólnego świętowania, podsumowania działalności organizacji oraz uhonorowania zasłużonych seniorów.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.