Przedszkolaki z ul. Jana tworzą magiczną wioskę elfów

Dzieci z Przedszkola Nr 11 w Raciborzu rozpoczęły tworzenie wioski elfów w Arboretum Bramy Morawskiej.
Pomysłodawcą tej fantastycznej inicjatywy jest rodzic - Małgorzata Sąsiadek-Szczyrbowska, która nawiązała współpracę z Elżbietą Skrzymowską, dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej oraz Iwoną Kroker, dyrektor Przedszkola Nr 11. Wspólne opracowanie planów i organizacji pracy przyniosło zamierzone efekty – wykonanie z naturalnych materiałów magicznej wioski elfów.
Dzięki aktywnej współpracy Przedszkola z rodzicami i ogromnemu zaangażowaniu kadry pedagogicznej powstały cudowne domki, chatki, leśne ludki, ptaszki, grzybki. Wykorzystano zebrane przez dzieci naturalne materiały: szyszki, żołędzie, gałązki, kamienie, korki. Część elementów wioski została również wykonana przez rodziców wraz z dziećmi w domach a potem dostarczona do przedszkola.
21 kwietnia dzieci przedszkolne wraz nauczycielami, dyrektorem oraz pracownikami obsługi rozpoczęli tworzenie wioski elfów. Małgorzata Sąsiadek-Szczyrbowska nadzorowała „prace budowlane”, by wykonywane były zgodnie z założonym planem wioski. Ogromna radość dzieci przedszkolnych, jaką można było zobaczyć w tym dniu, przeszła oczekiwania organizatorów. Nic nie sprawiało problemu, czy to prace porządkowe, czy układanie drobnych elementów wioski, czy dbanie o szczegóły. Wszystko było ważne! Efekt dnia: magiczna, cudowna wioska elfów i ogromne samozadowolenie z wykonanych prac. Tam dzieje się prawdziwa magia.












































![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)









![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)







![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)














![Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17820694491781991611photo-112-z-178-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany