Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport14 maja 202221:42

Błędy Markowic przechyliły szalę zwycięstwa [FOTO]

Błędy Markowic przechyliły szalę zwycięstwa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W sobotnie popołudnie na boisku pod Łężczokiem rozegrano pojedynek B klasy Podokręgu Racibórz. Naprzeciw siebie stanęły ekipy z czoła tabeli - LKS 07 Markowice i KS Pietraszyn. Spotkanie z powodzeniem zasługiwało na miano hitu kolejki. Czy takim było?

Pierwsze dziesięć minut sobotniego spotkania to wzajemne badanie się ekip. Piłka wędrowała od nogi do nogi, raz między zawodnikami Markowic, chwilę później między graczami Pietraszyna. Klarownych okazji jednak nie było. Sytuacja zmieniła się w 12 minucie meczu. Akcja prawą flanką boiska zakończyła się podaniem do Tomasza Derkowskiego, który wpadł w pole karne Pietraszyna, oddał strzał na dalszy słupek i umieścił piłkę w siatce wyprowadzając zespół gospodarzy na prowadzenie.

Goście nie wzięli sobie straty gola do serca. Grali swoje. Jak pokazał czas, zrobili to skutecznie. W 16 minucie błąd gracza Markowic wykorzystał Grzegorz Świenty, oddał strzał na bramkę Markowic, pokonując Dariusza Bedronkę, doprowadzając tym samym do wyrównania. Odpowiedź gospodarzy mogła być naprawdę szybka. W 20 minucie jeden z graczy Markowic zdecydował się na strzał z dystansu. Bramkarz goście obronił jednak strzał wybijając piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera stworzyło kolejną okazję dla miejscowych. Tym razem w sukurs golkiperowi Pietraszyna przyszedł jeden z defensorów, który wybił piłkę pewnie zmierzająca do siatki, z linii bramkowej.

29 minuta spotkania. Okazja Pietraszyna. Kolejny błąd podania w szeregu Markowic. Piłka trafiła do Grzegorza Świentego, który pomimo bliskiej obecności defensora gospodarzy nie miał problemów z jej przyjęciem, oddaniem strzału i... pokonaniem bramkarza gospodarzy. W ten oto sposób ekipa Pietraszyna wyszła na prowadzenie. To nie był koniec starań gości o gole. Chwilę później zespół Pietraszyna stanął przed szansą zdobycia trzeciego gola. Strzał zawodnika przyjezdnych, oddany z około pięciu metrów, poszybował jednak ponad poprzeczką.

Wraz z upływem kolejnych minut przewaga Pietraszyna stawała się coraz bardziej widoczna. Ekipa gości potwierdzała to atakami na bramkę Markowic. Jeden z nich, w 40 minucie meczu zakończył się zdobyciem gola. Co kuriozalne, choć jego zdobywca zdecydował się na strzał z przeszło 25 metrów, to bramkarz stał między słupkami jak zaczarowany. Jego jedyną reakcją była soczysta wiązanka epitetów, niestety już po tym, jak piłka znalazła się w siatce. Pietraszyn prowadził już na terenie Markowic 1:3, przy takim właśnie wyniku schodząc na przerwę.

Początek drugiej części meczu to zdecydowany spadek tempa gry. Markowice starały się co prawda o stworzenie dogodnych okazji, ale przytomna gra defensywy Pietraszyna skutecznie im to uniemożliwiała. Swych okazji szukał także zespół gości, ale i jego starania kończyły się odebraniem piłki przez rywala lub niecelnym strzałem.

Czas płynął nieubłaganie, a gospodarze coraz częściej popełniali proste błędy w ofensywie. Mieli jednak na tyle szczęścia, że nie kończyło się to groźnymi kontrami Pietraszyna. Ogólnie rzecz ujmując druga połowa, patrząc na to z perspektywy gry zespołów z czołówki tabeli, była raczej dość słabym widowiskiem.

Taki boiskowy pat trwał do 88 minuty. Właśnie wtedy długa piłka trafiła do Jacka Świerczyńskiego, który nie miał problemów z opanowaniem piłki i oddaniem strzału w kierunku dalszego słupka. Piłka znalazła się w siatce, a to oznaczało zdobycie gola kontaktowego oraz nerwową końcówkę sobotniej potyczki. Choć arbiter doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry żadnej z ekip nie udało się już stworzyć dogodnej okazji do zdobycia gola. Spotkanie zakończyło się więc wygraną Pietraszyna 2:3. Niestety, choć wielu kibiców przyrównywało ten pojedynek do starcia tytanów, to z całą pewnością mecz ten takim nie był. Z obu stron pojawiło się wiele błędów. Szczególnie boleśnie przekonali się o nich gracze Markowic, którzy praktycznie asystowali przy wszystkich golach Pietraszyna.

Dodatkowo dobre dla Pietraszyna informacje napłynęły z boiska przy Tuwima, gdzie czwarty w tabeli LKS Ocice podejmował lidera z Zabełkowa. Drużyna Łukasza Pikuły po zaciętym meczu pokonała lidera. Dzięki temu drużyna Pietraszyna zmniejszyła dystans do obecnie prowadzącego Zabełkowa do czterech oczek.

LKS 07 Markowice – KS Pietraszyn 2:3 (1:3)

1:0 Tomasz Derkowski 12’
1:1 Grzegorz Świenty 16’
1:2 Grzegorz Świenty 30’
1:3 Mateusz Matuszewski 40’
2:3 Jacek Świerczyński 88’

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 czerwca 202216:37

Tragedia na stacji w Bohumínie. Opóźnienia w Polsce [FOTO]

Tragedia na stacji w Bohumínie. Opóźnienia w Polsce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Zderzenie dwóch pociągów na stacji w czeskim Bohumínie, tuż przy granicy z Polską.

red., fot. dicr.cz
Reklama
Aktualności27 czerwca 202209:20

AMG Railing Sp. z o.o. zatrudni specjalistę ds. kadr i płac

AMG Railing Sp. z o.o. zatrudni specjalistę ds. kadr i płac - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W AMG Railing sp. z o.o. projektujemy i produkujemy światowej klasy balustrady całoszklane, szczebelkowe i poręcze.

 

materiał partnerski
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 czerwca 202216:25

Baciary wystąpią w AqauBraxie w Szymocicach

Baciary wystąpią w AqauBraxie w Szymocicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Żyje się tylko raz - ten hit w ramach letniej Summer Party zabrzmi w ośrodku wypoczynkowym już 2 lipca.

red.
Aktualności27 czerwca 202209:40

Raport 998. Czad przy Drzymały i Kościuszki

Raport 998. Czad przy Drzymały i Kościuszki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwanaście interwencji odnotowali strażacy z PSP i okolicznych jednostek OSP w okresie od piątku do niedzieli. Wśród nich znalazły się działania związane z tlenkiem węgla, plamami oleju i zwierzęciem w opresji. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności28 czerwca 202216:24

Po Wosiówce Swobodówka? Radny Bolik pytał o północno-zachodnią obwodnicę Raciborza

Po Wosiówce Swobodówka? Radny Bolik pytał o północno-zachodnią obwodnicę Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
11
Powiat:

Po tym jak Eko-Okna nie zgodziły się na finansowanie przebiegu północno-zachodniej obwodnicy Raciborza w przebiegu od Rudnika to Żerdzin, istnieje ryzyko, że rząd cofnie 72 mln dotacji na to przedsięwzięcie. Problem poruszył na sesji Rady Powiatu radny Szymon Bolik z PiS.

(waw)
Reklama
Aktualności28 czerwca 202214:58

Raciborska porodówka zaprasza na dzień otwarty

Raciborska porodówka zaprasza na dzień otwarty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zespół Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Szpitala Rejonowego w Raciborzu wraz z Dyrekcją Szpitala i Starostwem Powiatowym przygotowują „Dzień Otwarty Raciborskiej Porodówki”. Impreza odbędzie się w sobotę 16.07.2022 r. w godzinach 10:00-18:00.

Szpital Rejonowy
Kultura i edukacja28 czerwca 202209:02

Raciborskie bulwary utoną w kubańskich rytmach

Raciborskie bulwary utoną w kubańskich rytmach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
RCK, fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 czerwca 202217:53

Komisja rewizyjna negatywnie o wykonaniu budżetu Raciborza. Może to otworzyć drogę do referendum

Komisja rewizyjna negatywnie o wykonaniu budżetu Raciborza. Może to otworzyć drogę do referendum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
22
Powiat:

Komisja Rewizyjna Rady Miasta negatywnie zaopiniowała wykonanie budżetu Raciborza za 2021 rok oraz wniosła o nieudzielenie prezydentowi Dariuszowi Polowemu absolutorium. Jeśli większość radnych będzie ZA otworzy to drogę do referendum w sprawie odwołania prezydenta.

red.
Aktualności27 czerwca 202216:54

Oprócz chęci do pływania, mamy pociąg do czytania!

Oprócz chęci do pływania, mamy pociąg do czytania! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Nie tylko szanty i pływadła, ale także książki były bohaterami tegorocznego Festiwalu Górnej Odry w Raciborzu! Dlatego też raciborska biblioteka włączyła się w organizację tego niezwykłego wydarzenia.

Biblioteka Racibórz, fot. główne Jan Ptak
Aktualności27 czerwca 202214:21

Marzysz o wyjątkowej przygodzie? Ruszaj z nami do Gruzji na kameralną wyprawę życia!

Marzysz o wyjątkowej przygodzie? Ruszaj z nami do Gruzji na kameralną wyprawę życia!  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Myślisz o czymś wyjątkowym? Chcesz poczuć klimat surowego Kaukazu, poznać smak wybornych win z Kachetii, zwiedzić skalne miasta i zobaczyć półmrok starych monastyrów? Poznaj z nami Gruzję i Swanetię.

materiał partnerski
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 czerwca 202212:04

Najdroższy aparat w historii fotografii. Z dziejami marki związany jest raciborzanin!

Najdroższy aparat w historii fotografii. Z dziejami marki związany jest raciborzanin! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zabytkowa Leica z legendarnej serii O Oskara Barnacka sprzedana za 15 mln dolarów! To najdroższy aparat w historii fotografii! Niewielu pamięta, że markę Leica współtworzył wybitny konstruktor obiektów Max Berek z Raciborza.

opr. waw, fot. Leitz Photographica Auction
Aktualności27 czerwca 202210:24

Dodatkowe miliony na Raciborską Alma Mater

Dodatkowe miliony na Raciborską Alma Mater - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
materiał nadesłany/Biuro Poselskie M. Wosia
Reklama
Reklama
Aktualności27 czerwca 202216:30

Praca dla specjalisty ds. sprzedaży

Praca dla specjalisty ds. sprzedaży - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Firma Hermon z siedzibą w Raciborzu zatrudni: Specjalista ds. sprzedaży

materiał partnerski
Reklama
Aktualności28 czerwca 202211:56

Lipiec w Krainie Janosika!

Lipiec w Krainie Janosika! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Klub Podróżnika ORINOKO zaprasza na letnią wycieczkę śladami Juraja Janosika na Słowacji. W programie m. in. słynne Janosikowe Diery w Terchovej, spływ Wagiem oraz urokliwa wieś Cičmany!

 

materał partnerski
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności28 czerwca 202215:03

Przydomowa oczyszczalnia – rusza pilotażowy program WFOŚiGW w Katowicach

Przydomowa oczyszczalnia – rusza pilotażowy program WFOŚiGW w Katowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Od 1 lipca 2022 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpocznie przyjmowanie wniosków w ramach Pilotażowego Programu „Przydomowa oczyszczalnia”. Jest on skierowany do właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości na terenie województwa śląskiego. Dotacja wyniesie do 8 tys. zł, a na cały Program Fundusz przeznaczy 1 mln zł. Wnioski można składać do końca tego roku.

WFOŚiGW, fot. biologiczni.pl
Sport28 czerwca 202210:06

Gorący weekend z Runmageddonem

Gorący weekend z Runmageddonem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał prasowy
Reklama
Sport28 czerwca 202219:43

Kolejny rajd rowerowy już w niedzielę

Kolejny rajd rowerowy już w niedzielę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
OSiR Racibórz, fot. pexels.com/Mabel Amber
Sport28 czerwca 202209:41

Mistrzostwa Polski SUP. Ogrom medali RTW Racibórz

Mistrzostwa Polski SUP. Ogrom medali RTW Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
oprac. (greh), fot. RTW Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.06.2022
22 czerwca 202219:38

Nasz Racibórz 17.06.2022

Nasz Racibórz 10.06.2022
22 czerwca 202219:37

Nasz Racibórz 10.06.2022

Nasz Racibórz 03.06.2022
7 czerwca 202219:58

Nasz Racibórz 03.06.2022

Nasz Racibórz 27.05.2022
1 czerwca 202219:57

Nasz Racibórz 27.05.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.