Raciborska masakra piłą koszykową [FOTO i WIDEO]

Raciborska masakra piłą koszykową [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W sobotnie (29.10) popołudnie ekipa koszykarek RKK AZS Racibórz podejmowała zespół zamykający tabelę II ligi kobiet, a mianowicie MKS Basket Kłodzko.

Potwierdziła to już pierwsza kwarta, którą zespół Marcina Parzonki rozpoczął od narzucenia własnego stylu gry przeciwniczką. Raciborzanki z każdą upływającą sekundą szły za ciosem dokładając kolejne trafienia. Ostatecznie, partia otwierająca sobotnie spotkanie zakończyła się prawdziwym pogromem zespołu z Kłodzka, gdyż RKK AZS prowadził po niej już 36:3.

W drugiej kwarcie obraz gry nie zmienił się. Choć przyjezdne próbowały swych sił, to nadal stroną przeważającą była ekipa z Raciborza. Po kolejnych dziesięciu minutach gry koszykarki RKK AZS zapisały na swym koncie kolejne dwadzieścia dwa punkty. Ekipa z Kłodzka odpowiedziała… dwoma oczkami.

Po przerwie szkoleniowiec ekipy gospodyń dokonał kilku roszad w składzie. Nie ostudziło to jednak znacząco zapędów jego zawodniczek. Nadal to raciborzanki dominowały na parkiecie hali OSiR przy Łąkowej. Dzięki temu po trzeciej kwarcie wiadomym było już całkowicie, że nic nie odbierze wygranej ekipie gospodyń, które w tym momencie prowadziły już 75:9.

Ostatnia partia sobotniego meczu była okazją do gry dla juniorek raciborskiego klubu. Kwarta ta była również najbardziej wyrównana. Mimo to górą i tak były koszykarki z Raciborza, które wygrały tę część meczu 16:13, a całe spotkanie 91:22.

Pomeczowy komentarz trenera RKK AZS Racibórz

- Był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Od początku spotkania narzuciliśmy nasze warunki gry i spokojnie budowaliśmy przewagę, która ostatecznie stanęła na prawie 70 punktach. Brawa dla dziewczyn, a szczególnie dla kolejnych naszych juniorek, które coraz odważniej wchodzą do pierwszego składu. Dzisiaj była debiutancka trema, ale dziewczyny pokazały się z dobrej strony, a zdobyte doświadczenie będzie procentować w przyszłości. W przyszłym tygodniu mamy przerwę, a później dwa kluczowe mecze z punktu widzenia awansu do finału A: rewanże z Wrocławiem i Brzegiem. Cieszymy się z dzisiejszego zwycięstwa, ale już zaczynamy myśleć o kolejnych bardzo ważnych spotkaniach

- powiedział Marcin Parzonka.

RKK AZS Racibórz – Młodzieżowy Klub Sportowy Basket Kłodzko 91:22 (36:3; 22:2; 17:4; 16:13)

Punkty dla RKK AZS Racibórz: J. Sobota 23; J. Karwot 20, Z. Stęc 19, J. Ogrodowska 10, K. Chuda 9, Z. Nikodym 0, Z. Niżborska 0, K. Łysek 0, K. Bach 0, J. Broszko 0

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl

Aktualności17 kwietnia 202411:42

Dariusz Polowy - da się skutecznie rządzić niezależnie od większości w Radzie Miasta

Dariusz Polowy - da się skutecznie rządzić niezależnie od większości w Radzie Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
177
materiał zlecony i finansowany przez KWW Dariusz Polowy - Silny Racibórz
Aktualności17 kwietnia 202420:53

Jarmark kwiatów i muzyka filmowa w plenerze

Jarmark kwiatów i muzyka filmowa w plenerze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski
Aktualności17 kwietnia 202409:40

Wyczuwalny zapach gazu w Borucinie

Wyczuwalny zapach gazu w Borucinie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP KSRG Krzanowice
Aktualności17 kwietnia 202409:46

3 maja w Raciborzu odbędzie się Bieg bez Granic

3 maja w Raciborzu odbędzie się Bieg bez Granic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl