Sport22 października 202221:37

Siatkówka. Trzy punkty zostały w Raciborzu [FOTO]

Siatkówka. Trzy punkty zostały w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W trzeciej kolejce I ligi śląskiej siatkówki Klub Siatkarski Racibórz podejmował w hali OSiR przy Łąkowej ekipę Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Spotkanie zakończyło się po myśli gospodarzy i choć goście robili co mogli, wyrwali raciborzanom tylko jednego seta. Szczególnego smaczku spotkaniu dodawał fakt, że obecny trener KS Racibórz jeszcze niedawno pracował w klubie sobotniego rywala raciborzan.

Początek spotkania to wyrównana gra obu ekip na zasadzie punkt za punkt. Z biegiem czasu KS Racibórz wypracował jednak przewagę, którą systematycznie powiększał. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem zespołu Marcina Polowczyka, 25:21.

Dość pewna wygrana pierwszego seta spowodowała rozluźnienie w szeregach gospodarzy. Goście już od początku rozpoczęli marsz po kolejne punkty. Szczególnie początek seta musiał zaskoczyć miejscowych, gdyż ekipa Akademii Talentów zdobyła kilka punktów z rzędu bezpośrednio z zagrywki. Raciborzanie wzięli się jednak w garść i zaczęli odrabiać straty. Przyjezdni, podbudowani dobrą serią nie dali siatkarzom z Raciborza wiele pola do popisu. Pogoń gospodarzy nie okazała się bowiem skuteczna. Druga partia zakończyła się wynikiem 19:25, co oznaczało wyrównanie stanu całego spotkania na 1:1.

Podrażniona ambicja Klubu Siatkarskiego Racibórz dała o sobie znać w trzeciej partii. Gracze Marcina Polowczyka wyszli na prowadzenie, a po kolejnych skutecznych akcjach dopisywali kolejne punkty. Goście robili co w ich mocy, jednak przewaga raciborzan okazała się zbyt duża. Partia ta powędrowała więc na konto gospodarzy, który wygrali 25:18.

Set numer cztery, a jak się później okazało, kończący sobotnie spotkanie miał bardzo podobny przebieg do trzeciego. Jedyna różnica polegała na tym, że gościom udało się zdobyć nieco więcej punktów niż w trzeciej partii. Raciborzanie wygrali 25:20, a całe spotkanie 3:1.

Dzięki sobotniej wygranej trzy punkty powędrowały na konto Klubu Siatkarskiego Racibórz. Zespół Marcina Polowczyka ma obecnie w swym dorobku osiem oczek. Daje to raciborskiej ekipie drugie miejsce w tabeli, gdyż w korespondencyjnym pojedynku pomiędzy Bielsko-Białą a Radlinem lepszy okazał się ten drugi. Ekipa Górnika ma w tym momencie na swym koncie komplet punktów i plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli grupy B I ligi śląskiej siatkówki.

Klub Siatkarski Racibórz – Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla 3:1 (25:21; 19:25; 25:18; 25:20)