Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport11 czerwca 202220:42

Przemiana w przerwie. Dwa oblicza Markowic [FOTO]

Reklama
Racibórz:

Na boisku przy Łężczoku walczący o jak najlepszą pozycję w B klasie LKS 07 Markowice podejmował w sobotnie popołudnie drużynę TS Górnik Pszów. Szybkie spojrzenie w tabelę mogło utwierdzić kibiców w przeświadczeniu, że dla gospodarzy spotkanie to powinno być spokojną przebieżką. Mimo trzydziestu punktów przewagi na korzyść Markowic, ich kibice przecierali w pierwszej połowie oczy ze zdumienia.

Markowice grały ociężale, bez zdecydowanego pomysłu na rozegranie, dodatkowo popełniając masę błędów zarówno w ofensywie jak i defensywie. Zemściło się to dość szybko, bo po niespełna kwadransie gry. Piłkę, po ewidentnym błędzie defensora gospodarzy przejął Jakub Kirszniak, który pognał z nią w kierunku bramki. Mimo ofiarnej interwencji bramkarza gospodarzy, gracz Pszowa umieścił ją w siatce wyprowadzając swój zespół na prowadzenie, co z pewnością mogło być odbierane jako swego rodzaju niespodzianka.

Wraz z upływem kolejnych minut gra Markowic nie ulegała poprawie. Obecny na spotkaniu prezes klubu gospodarzy komentował poczynania zawodników swego klubu słowami:

- To jest tragedia, co oni grają? Tak się na poziomie B klasy nie powinno grać – mówił.

Sternik klubu z dzielnicy Raciborza wyraził także przekonanie, że jeśli do przerwy uda się wyrównać, to Markowice powinny sobie poradzić ze zdobyciem kompletu oczek. Choć ekipa Pszowa nie ustępowała, to kolejnych goli nie zdobyła. Ten padł w końcówce pierwszej połowy dla zespołu gospodarzy, a na listę strzelców wpisał się Jacek Świerczyński. Trafienie to było niejako spełnieniem słów prezesa LKS 07 Markowice. Dodatkowo wlało ono nieco nadziei w serca sympatyków klubu z dzielnicy Raciborza.

W przerwie, w szatni gospodarzy musiały z pewnością paść męskie słowa. Gra gospodarzy od początku drugiej połowy odmieniła się o 180 stopni. O ile w pierwszej połowie niektóre z zagrań wołały o pomstę do nieba, to po przerwie wprost chciało się, by oglądać ich jak najwięcej. Markowice budowały przewagę, którą potwierdzały kolejnymi trafieniami. Na listę strzelców w drugiej części meczu wpisywali się jedynie gracze gospodarzy, a czynili to kolejno: Jacek Świerczyński, Bernard Paprotny, Seweryn Strachota, Damian Mazurek oraz dwukrotnie Krzysztof Złoczowski. Szczególnie ten ostatni zawodnik zasłużył na pochwały. Jego pierwsze trafienie padło po pierwszym kontakcie z piłką po wejściu na boisku, z kolei drugi gol, to prawdziwa bomba, niemalże z połowy boiska.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 7:1, co powoduje, że Markowice z dorobkiem punktowym wynoszącym 57 oczek zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli. Do Ocic, które wygrały swój mecz z Cyprzanowem tracą jeden punkt. Z kolei nad czwartym w zestawieniu Naprzodem 46 Zawada mają jedno oczko przewagi. Biorąc pod uwagę to, co słychać w lokalnym środowisku, a mianowicie możliwość awansu nawet czterech zespołów, zapowiada się naprawdę interesująca końcówka sezonu. Póki co najpewniejszymi kandydatami do awansu pozostają zespoły z miejsc pierwszego i drugiego. Jako że pozycja Zabełkowa wydaje się niezagrożona, walka o drugą lokatę będzie naprawdę zacięta.

LKS 07 Markowice – TS Górnik Pszów 7:1 (1:1)

0:1 Jakub Kirszniak
1:1 Jacek Świerczyński
2:1 Jacek Świerczyński
3:1 Bernard Paprotny
4:1 Seweryn Strachota
5:1 Damian Mazurek
6:1 Krzysztof Złoczowski
7:1 Krzysztof Złoczowski

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport4 grudnia 202221:58

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności5 grudnia 202210:24

Droga z Pogrzebienia do Lubomi z szansą na remont

Droga z Pogrzebienia do Lubomi z szansą na remont - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. arch. portalu/K. Kubik
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.