Sport27 lutego 202218:42

Zwycięski maraton siatkarek Krzanowic

Zwycięski maraton siatkarek Krzanowic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Dwa dni i dwa mecze. Tak wyglądał weekend siatkarek GS UKS Krzanowice. We własnej hali przy Akacjowej zawodniczy Tomasza Kuziaka zmierzyły się z ekipami z Pszczyny i Michałkowic.

Sobotnie spotkanie zaczęło się po myśli krzanowiczanek, które pierwsze dwa sety wygrały, do 12 i do 15. Taki obrót spraw nieco uśpił czujność siatkarek UKS-u, gdyż w secie numer trzy ekipa Pszczyny pokazała pazur, wygrywając set 23:25. Podrażniona ambicja krzanowickich siatkarek dała o sobie znać w secie czwartym, który okazał się ostatnią partią sobotniego pojedynku. Podopieczne Tomasza Kuziaka wygrały go 25:15, a całe spotkanie 3:1. Pozwoliło im się to cieszyć z trzech punktów.

GS UKS Krzanowice - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 3:1 (25:12; 25:15; 23:25; 25:15)

W niedzielnym pojedynku, w którym przeciwnikiem była ekipa Michałkowic nie było już tak kolorowo. Choć pierwszy set trafił na konto gospodyń w stosunku 25:22, to w kolejnych dwóch dało o sobie znać zmęczenie zawodniczek. Wykorzystały to przyjezdne, wygrywając dwie kolejne partie, do 22 i 17. Taki obrót spraw, był niczym lodowaty prysznic na przebudzenie dla Krzanowic. W secie czwartym gospodynie wypracowały na tyle dużą przewagę, że partię zapisały na swym koncie, doprowadzając do stanu 2:2 w całym spotkaniu. Tie-break, który konieczny był do wyłonienia zwycięzcy był istnym thrillerem. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, ale ostatecznie to zespół Tomasza Kuziaka zachował więcej zimnej krwi, wygrywając seta 15:13, a całe spotkanie 3:2.

GS UKS Krzanowice - MUKS Michałkowice 3:2 (25:22; 22:25; 17:25; 25:17; 15:13)

Przed zespołem UKS Krzanowice ostatni mecz fazy zasadniczej sezonu 2021/2022. Już w sobotę, 5 marca siatkarki Krzanowic udadzą się do Imielina, gdzie stoczą bój z niepokonanym MKS COPCO Imielin.