Sport1 lutego 202020:25

Koszykarki RKK ponownie lepsze od Żaka

Koszykarki RKK ponownie lepsze od Żaka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Dziś w Nowym Sączu doszło do starcia pomiędzy ekipą UKS Żak Nowy Sącz a RKK AZS Racibórz. W pierwszym meczu w finale B lepsza była ekipa Marcina Parzonki, która wygrała 66:55. Jak było tym razem?

W pierwszej kwarcie sobotniego pojedynku gra była dość wyrównana. Oba zespoły grały punkt za punkt, a dopiero w samej końcówce pierwszej partii udało się zespołowi z Raciborza przechylić szalę zwycięstwa na swą stronę. Po pierwszych dziesięciu minutach sobotniego meczu wynik brzmiał 19:20.

Druga kwarta także była mocno wyrównana. Zarówno nowosądecki Żak, jak i ekipa RKK ponownie wymieniały ciosy, lecz żaden z nich nie okazał się wystarczająco mocny, by powalić rywala. Ostatecznie, po drugiej kwarcie ekipa RKK po raz drugi okazała się o jeden punkt lepsza od rywala. Tym razem wygrała 18:19.

W kwarcie numer trzy zespół Marcina Parzonki nieco zagubił swój animusz z dwóch poprzednik partii. Tym razem to ekipa Żaka z Nowego Sącza wypracowała prowadzenie, którego mimo starań raciborzanek nie udało się odrobić. W związku z tym trzecia kwarta powędrowała na konto gospodyń, w stosunku 23:17.

Nie do końca udana trzecia kwarta podrażniła ambicje zespołu z Raciborza. W ostatniej części meczu ekipa przyjezdnych pokazała charakter i tym razem to ona wyszła na prowadzenie, systematycznie je powiększając. Ostatecznie czwarta kwarta zakończyła się wygraną zespołu RKK AZS Racibórz w stosunku 15:23. Całe spotkanie także powędrowało na konto ekipy Marcina Parzonki. Zespół z Raciborza wygrał cały mecz 75:79. Było to drugie zwycięstwo RKK nad zespołem Żaka Nowy Sącz.

UKS Żak Nowy Sącz – RKK AZS Racibórz 75:79 (19:20; 18:19; 23:17; 15:23)

Punkty dla RKK AZS Racibórz: Z. Stęc 6, M. Cichy 6, N. Dudek 2, A. Bogusz 2, L. Cichy 17, W. Grzegorzek 1, J. Karwot 16, A. Bolek 16, K. Zimnicka 13, W. Zub -

Aktualności17 kwietnia 202409:40

Wyczuwalny zapach gazu w Borucinie

Wyczuwalny zapach gazu w Borucinie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP KSRG Krzanowice
Aktualności17 kwietnia 202409:46

3 maja w Raciborzu odbędzie się Bieg bez Granic

3 maja w Raciborzu odbędzie się Bieg bez Granic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl