Puchar Tymbarku. Dobry występ zawodników SP 15

W środę 10 kwietnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrany został finał wojewódzki XIX edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". W kategorii chłopców U12 powiat raciborski reprezentowany był przez piłkarzy Szkoły Podstawowej nr 15.
Na początku zespoły rywalizowały w ośmiu grupach, z których do dalszej fazy turnieju awansowały po dwie najlepsze drużyny. SP 15 z trzema zwycięstwami wygrała rywalizację w grupie B i awansowała do 1/8 finału.
Pierwszym rywalem w fazie pucharowej była drużyna SP Jankowice 1. Pewna wygrana 7:2 pozwoliła awansować zawodnikom "piętnastki" do ćwiercfinału. Kolejne zwycięstwo 2:0 nad Szkołą Podstawową z Rybnka sprawiło, że uczniowie raciborskiej szkoły znaleźli się w najlepszej czwórce turnieju!
W wyniku losowania w półfinale SP 15 Racibórz zmierzyła się z SP 7 Częstochowa (Raków Częstochowa). Niestety, w tej fazie turnieju rywale okazali się lepsi i to oni awansowali do finału, w którym zmierzyli się z SMS Katowice (GieKSa Katowice). W meczu o trzecie miejsce SP 15 uległa jeszcze drużynie SP 13 Żory (MKS Żory) i ostatecznie zakończyła rywalizację na czwartym miesjcu. Turniej wygrała drużyna z Katowic.
Drużyna Szkoły Podstawowej nr 15 wystąpiła w składzie: Witkor Kania, Michał Rutowicz, Maksymilian Ronin, Gabriel Poznakowski, Kacper Oszek, Damian Sokołowski, Miłosz Joszko.







![Tragiczny wypadek w Brzeziu. Staruszka przechodziła na pasach [KOMUNIKAT POLICJI] Tragiczny wypadek w Brzeziu. Staruszka przechodziła na pasach [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17623270451762276274img-9365-.jpg)






![Rockowa podróż do Raciborza lat 80. Koncert i wyjątkowa wystawa [ZAPROSZENIE] Rockowa podróż do Raciborza lat 80. Koncert i wyjątkowa wystawa [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762375080zrzut-ekranu-2025-11-5-o-21-37-35-.png)









![Budowa mostu pod Raciborzem. Budowlańcy przekroczyli półmetek [FOTO] Budowa mostu pod Raciborzem. Budowlańcy przekroczyli półmetek [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176242173306-05112025-budowa-mostu-drogowego-md1-2-.jpg)
![Szlak głubczyckich ruin kościelnych. Premiera nowego filmu dokumentalnego w Tkalni! [ZAPOWIEDZI] Szlak głubczyckich ruin kościelnych. Premiera nowego filmu dokumentalnego w Tkalni! [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762326542szlak-glubczyckich-ruin-koscielnych-.jpg)






























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany