Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport23 sierpnia 201715:09

III Rafako Półmaraton Racibórz - Piknik rodzinny w miasteczku biegacza

III Rafako Półmaraton Racibórz - Piknik rodzinny w miasteczku biegacza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Rafako Półmaraton Racibórz to nie tylko bieg dla amatorów długich dystansów, to również wspaniała rozrywka dla całych rodzin, o czym będą mogli przekonać się wszyscy, którzy 27 sierpnia odwiedzą miasteczko biegowe na terenie SP 4. Najwięcej atrakcji przewidziano dla najmłodszych. O dobrą zabawę dla nich zadbają animatorki Crazy Club.

Gry, zabawy, konkursy z upominkami, żywe maskotki oraz mnóstwo niespodzianek szykują animatorki Crazy Club na 27 sierpnia. Kiedy biegacze będą pokonywać trasę półmaratonu one umilą czas małym kibicom. Wezmą też udział w Mini Rafako Półmaraton Racibórz, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie 5,5- letniego Michałka Junki zmagającego się z przewlekłym schorzeniem nerek. Zapisy prowadzone będą w sobotę i niedzielę (26-27.08) w biurze zawodów zlokalizowanym w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 9.

Wzorem poprzednich edycji miasteczko biegowe znajdować się będzie na terenie SP 4 przy ul. Wojska Polskiego 8. Podzielone zostanie na dwie strefy: zawodnika i kibica. W strefie zawodnika biegacze będą mogli zjeść posiłek regeneracyjny; skorzystać z masaży, które poprowadzą absolwenci TEB Edukacji, Gracjan Olaniszyn (Od Nowa) i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego; zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce 007.

W strefie kibica od samego rana będzie gwarno i wesoło. Odbywać się będą kreatywne zajęcia dla najmłodszych, będzie można skorzystać również z małej oferty gastronomicznej Food Truck.

O program artystyczny zadba Raciborskie Centrum Kultury. Na scenie występować będą wokaliści Młodzieżowego Domu Kultury; zespoły taneczne: Mini Iskierki, Iskierki i Szafir z Syryni; zapowiada się też pokaz grupy Capoeira „Porto de Minas” i występ Skazy. Będzie można zrobić sobie zdjęcie z żywymi maskotkami (postacie z bajek). Jak również spotkać znanych sportowców i aktora. Wśród gości specjalnych będą: Paweł Januszewski (lekkoatleta, twórca Biegam bo Lubię), Sebastian Wątroba (aktor seriali kryminalnych), Ryszard Wolny z synem Mateuszem oraz Sebastian Jezierzański. (zapaśnicy). Z każdym będzie można porozmawiać, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie lub poprosić o autograf.

Ponadto przez cały dzień do dyspozycji dzieciaków będzie dmuchany plac zabaw. Swoje stoiska będą miały firmy oferujące sprzęt i akcesoria dla sportowców.

Dla najmłodszych dzieci Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne „Pracownia Przyszłości” zorganizuje zawody Kids Run na 100 m. Bieg rozpocznie się o godz. 10.30 na bieżni SP4. Zapisy o godz. 10.15 przy bieżni. Limit miejsc – 100 startujących. Mali sportowcy, którzy ukończą rywalizację otrzymają pamiątkowy medal.

Patrząc na atrakcje, jakie organizatorzy przygotowali dla zawodników oraz kibiców półmaratonu, z pewnością każdy, kto w niedzielę, 27 sierpnia odwiedzi biegowe miasteczko znajdzie coś dla siebie i miło pożegna ostatni weekend wakacji.

Autor: Justyna Korzeniak,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport14 maja 202521:10

Choć z katowicką Gieksą przegrali, tanio skóry nie sprzedali [FOTO]

Choć z katowicką Gieksą przegrali, tanio skóry nie sprzedali [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Ćwierćfinał Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej rozegrany w środowe, 14.05., popołudnie na boisku przy Srebrnej dostarczył wielu emocji. Naprzeciw siebie stanęły zespoły MKS Unii Racibórz oraz rezerwy ekstraklasowego GKS Katowice. I choć raciborzanie ostatecznie pożegnali się z rozgrywkami pucharowymi, to tanio skóry w starciu z Gieksą nie sprzedali. Spotkanie rozegrano bez udziału publiczności.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.05.2025
15 maja 202521:18

Nasz Racibórz 16.05.2025

Nasz Racibórz 09.05.2025
11 maja 202511:00

Nasz Racibórz 09.05.2025

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.