Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport13 maja 201514:11

Żołnierska przeprawa w raciborskim SMS

Żołnierska przeprawa w raciborskim SMS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dziś w ZSOMS w Raciborzu odbyły się zawody o Puchar Dyrektora ZSOMS  pt. „Żołnierska przeprawa” dla gimnazjalistów planujących kontynuowanie nauki w klasie mundurowej tej szkoły. Uczestnicy, którzy uzyskali najlepsze wyniki otrzymali certyfikaty zwalniające z egzaminu sprawnościowego stanowiącego podstawę do przyjęcia.

Wszyscy, którzy podjęli się wzięcia udziału w zawodach musieli na czas pokonać tor przeszkód składający się z przeniesienia manekina w wyznaczone miejsce, pokonanie skrzyni sportowej, czołganie, wskoki obiema nogami na skrzynki, bieg z workiem,  na zmianę skok przez płotek i przejście pod płotkiem, wykonanie przewrotki oraz przeniesienie piłki lekarskiej.  

Po pokonaniu toru przeszkód uczniowie musieli wykazać się celnością, a mianowicie musieli oddać kilka strzałów laserowych do tarczy. Kolejnym, ostatnim zadaniem była znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy musieli m.in. ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, wykonać RKO osoby dorosłej, opatrzyć ranę, czy ułożyć poszkodowanego na desce ortopedycznej.

Patronat nad zawodami objęła Wojskowa Komenda Uzupełnień.

Autor: Karina Kilian, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport20 czerwca 202619:29

Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO]

Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Stadion przy ulicy Srebrnej w Raciborzu ponownie stał się areną piłkarskich zmagań młodych zawodników z Polski i zagranicy. W sobotnie przedpołudnie oraz wczesne godziny popołudniowe rozegrano trzeci turniej w ramach V4Cup o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza Jacka Wojciechowicza. W zawodach udział wzięło szesnaście drużyn, które przez wiele godzin rywalizowały o końcowy triumf.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.