Turniej tenisa stołowego o puchar wójta gminy Nędza z rekordową frekwencją

31 stycznia 2026 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Nędzy odbył się coroczny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Nędza. Wydarzenie po raz kolejny potwierdziło, że tenis stołowy cieszy się w gminie dużą popularnością. Do rywalizacji przystąpiło blisko 100 zawodników, reprezentujących różne grupy wiekowe – od dzieci po seniorów.
Uroczyste otwarcie i sprawna organizacja
Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał zastępca dyrektora szkoły Grzegorz Ryczkowski, witając uczestników oraz życząc im sportowej rywalizacji w duchu fair play. Za organizację zawodów odpowiadali Sylwester Bobrzik oraz Szymon Śmieszek, którzy zadbali o sprawny przebieg rozgrywek, harmonogram meczów oraz odpowiednie warunki sportowe.
Rywalizacja międzypokoleniowa
Turniej miał wyraźnie międzypokoleniowy charakter. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był 7-letni Kamil Kułaga, natomiast najstarszym – 76-letni Zbigniew Siódmiok. Obaj zostali uhonorowani pucharami i nagrodami, co podkreśliło ideę turnieju jako wydarzenia otwartego dla wszystkich mieszkańców gminy, niezależnie od wieku.
Wyniki w poszczególnych kategoriach
Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach, dostosowanych do wieku i poziomu sportowego uczestników.
Dziewczyny
Natalia Wroza
Natalia Karlak
Szkoła Podstawowa (klasy 1–5)
1. Natalia Wroza
2. Alan Śmiałek
3. Natan Tambor
4. Adam Depta
Szkoła Podstawowa (klasy 6–8)
1. Wojciech Ziarnik
2. Adrian Bolwoluk
3. Kuba Bieniewski
4. Tymoteusz Porwoł
Open – mieszkańcy Gminy Nędza
1. Paweł Hildebrand
2. Mirosław Cyran
3. Patrick Tulec
Open
1. Dariusz Żurek
2. Zbigniew Siódmiok
3. Bronisław Depta
Sportowe emocje i dobra atmosfera
Zawody dostarczyły wielu sportowych emocji, a liczne pojedynki były wyrównane i stały na wysokim poziomie. Turniej był nie tylko okazją do rywalizacji, ale również do integracji mieszkańców oraz promocji aktywnego stylu życia. Organizatorzy podkreślają, że tak wysoka frekwencja to najlepszy dowód na to, że tego typu inicjatywy są potrzebne i warto je kontynuować w kolejnych latach.












![TANZBÄR w Samborowicach: Miś z zagranicy i wielki debiut Francesco [FOTO i WIDEO] TANZBÄR w Samborowicach: Miś z zagranicy i wielki debiut Francesco [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771077800dsc-0847-.jpg)

![Pogrzebanie basa 2026 w Krzanowicach. Tradycja wpisana w kulturę morawską nie ginie [FOTO i WIDEO] Pogrzebanie basa 2026 w Krzanowicach. Tradycja wpisana w kulturę morawską nie ginie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771112465dsc-0898-.jpg)




![Od zwisającego konaru po wypadek w nocy [RAPORT 998] Od zwisającego konaru po wypadek w nocy [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1745575724492467962-1017667347214722-1661353267706970667-n-.jpg)

![Samborowice żegnają karnawał: Tanzbär i słomiane misie na bis! [GALERIA] Samborowice żegnają karnawał: Tanzbär i słomiane misie na bis! [GALERIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771089270dsc-1471-.jpg)























![Złota rybka porwała maluchy w krainę dźwięku [FOTO i WIDEO] Złota rybka porwała maluchy w krainę dźwięku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771182398dsc-1824-.jpg)
![Wicher i Przyjaciele zgarnęli wszystko. Mistrzostwo i Superpuchar w rękach zespołu z Płoni [FOTO] Wicher i Przyjaciele zgarnęli wszystko. Mistrzostwo i Superpuchar w rękach zespołu z Płoni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771197419gre04933-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany