Sport21 października 202322:45

Wyrównany bój Kolejarza i Rozwoju zakończony podziałem punktów [FOTO]

Wyrównany bój Kolejarza i Rozwoju zakończony podziałem punktów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Pięć punktów różnicy w tabeli na korzyść Kolejarza Chałupki pozwalało mniemać, że zespół Rozwoju Bełsznica będzie łatwym kąskiem dla ekipy spod czeskiej granicy. Nic bardziej mylnego. Niżej notowany rywal skutecznie postawił się Chałupkom.

Spotkanie o wiele lepiej ułożyło się dla niżej notowanego Rozwoju. Od początku to właśnie u tak drużyny widać było zdecydowanie więcej inicjatywy, która kończyła się tworzeniem dogodnych okazji pod bramką Kolejarza. Jedna z nich, w 19 minucie zakończyła się podaniem do niepilnowanego Kacpra Wojtczaka, który dopełnił formalności, pokonując bramkarza i dając prowadzenie zespołowi Bełsznicy.

Dopiero taki obrót spraw spowodował, że zespół spod czeskiej granicy nieco się otrząsnął z początkowego marazmu. Zespół Kolejarza starał się przejąć inicjatywę. Po części się udało. Gracze Chałupek kilkukrotnie podeszli pod bramkę rywali, lecz bez skutku w postaci gola. Najbliżej pokonania bramkarza byli w okolicach 35 minuty. Ich zawodnik minął bramkarza Rozwoju i mając przed sobą pustą bramkę, z około siedmiu metrów trafił... w słupek.

W końcówce pierwszej połowy do głosu po raz kolejny doszli goście. Wywalczyli rzut wolny, jednakże strzał ich zawodnika poszybował ponad bramką. Chwilę później arbiter zakończył pierwszą połowę. Na jej plus zaliczyć należy szybką grę obu zespołów, z kolei na minus dużą ilość fauli z obu stron.

Po kwadransie odpoczynku oba zespoły przystąpiły do walki o komplet punktów. Po pierwszej połowie bliżej zdobyczy była ekipa Rozwoju. Chałupki nie miały jednak w zwyczaju poddawać się bez walki. A tej znów nie brakowało. Od początku drugiej odsłony co rusz robiło się gorąco pod którąś z bramek, jednak zarówno gospodarzom jak i gościom brakowało dobrego ostatniego podania, które otworzyłoby drogę do bramki przeciwnika. Podobnie jak w pierwszej połowie nie brakowało, niestety, fauli. Te pojawiały się po obu stronach.

Decydująca mogła okazać się 60 minuta meczu. Właśnie wtedy ekipa Chałupek wywalczyła rzut karny. W zamieszaniu w polu karnym Rozwoju jeden z graczy Kolejarza został kopnięty, co poskutkowało odgwizdaniem jedenastki. Jej pewnym egzekutorem okazał się Robert Tkocz. 1:1.

Od momentu wyrównania zespół Kolejarza napierał na bramkę Rozwoju, raz lewą, raz prawą flanką. Kilkukrotnie był naprawdę blisko zdobycia gola, jednak tak jak do tej pory brakowało celności. Swe okazje miała także Bełsznica, ale i jej gracze nie zdołali pokonać bramkarza Chałupek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów.

KS Kolejarz Chałupki – LKS Rozwój Bełsznica 1:1 (0:1)

0:1 Kacper Wojtczak 19’
1:1 Robert Tkocz 60’ (k)

Żółte kartki: Dawid Fedorów, Grzegorz Pytlik (KS Kolejarz Chałupki); Dawid Juzek, Jarosław Pietrzak, Rafał Koczy (LKS Rozwój Bełsznica)

Składy

KS Kolejarz Chałupki: Dominik Kupka – Jakub Balavajder (82. Michał Niemiec), Matej Balavajder (63. Wojciech Śliwa), Dawid Fedorów, Piotr Gołąbek (45. Adrian Dawid), Kacper Kaczor, Kamil Kotkowski, Rene Macko (45. Grzegorz Pytlik), Martin Macko, Robert Tkocz (kpt.), Tomasz Kunatowski
Pozostali rezerwowi: Karol Gładkowski, Kacper Madeja
Trener: Jozef Jadrný
Kierownik drużyny: Tomasz Mucha

LKS Rozwój Bełsznica: Tymoteusz Sosnecki – Michał Matera, Rafał Koczy (kpt.), Dawid Juzek, Łukasz Ochojski (65. Tomasz Palasz), Wojciech Hetmaniok (65. Jarosław Pietrzak), Adrian Matera, Paweł Miczek, Zbigniew Poloczek (42. Kamil Poloczek), Kacper Wojtczak (88. Wojciech Zgrzendek), Mariusz Pietrzak (80. Mateusz Kokot)
Pozostali rezerwowi: Tomasz Pogoda, Adrian Gaszczyk
Trener: Marek Poloczek
II trener: Wojciech Hetmaniok
Kierownik drużyny: Wojciech Hojka

Spotkanie sędziowali: Stanisław Wieczorek (sędzia główny); Krzysztof Ganita, Grzegorz Gajda

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl