Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 września 202210:03

Raport 998. Seicento uderzyło w drzewo. Czad przy Katowickiej

Raport 998. Seicento uderzyło w drzewo. Czad przy Katowickiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Trzynaście interwencji, tak prezentuje się bilans weekendowej służby strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono w Kobyli, Krzyżanowicach, Rudach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 9 września 2022

O godzinie 16.01 jeden zastęp PSP udał się na ulicę Kasprowicza w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o zwisającym konarze drzewa nad poboczem. Strażackie działania polegały na usunięciu gałęzi.

Kolejne trzy interwencje dotyczyły usuwania gniazd owadów. Odnotowano je kolejno o godzinie 18.06 przy ulicy Wałbrzyskiej w Raciborzu, o 18.40 przy ulicy Głównej w Kobyli oraz o 19.06 przy ulicy Wiśniowej w Raciborzu.

O godzinie 20.08 odnotowano z kolei zgłoszenie związane z tlenkiem węgla. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o wejściu w stan alarmu domowej czujki czadu. Na miejsce zdarzenia, czyli ulicę Ludwika w Raciborzu skierowano zastępy PSP. Po dojeździe pod adres wskazany w zgłoszeniu i przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów, zagrożenie nie stwierdzono. Strażackie urządzenia nie potwierdziły obecności czadu. Zgłoszenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Sobota, 10 września 2022

Pierwsze sobotnie zdarzenie miało miejsce o godzinie 0.31 w nocy z piątku na sobotę. Podobnie jak to przy ulicy Ludwika dotyczyło ono wejścia domowej czujki czadu w stan alarmu. Tym razem zgłoszenie wpłynęło z ulicy Wojska Polskiego w Raciborzu. Podobnie jak w przypadku piątkowej interwencji obecności tlenku węgla nie potwierdzono. Także i tutaj zdarzenie zostało sklasyfikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

O godzinie 19.29 jeden zastęp PSP pognał na ulicę Chełmońskiego w Raciborzu, skąd do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie mówiące o pożarze śmietnika. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Szybka interwencja pozwoliła na uniknięcie strat materialnych. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być podpalenie.

Ostatnia sobotnia interwencja odnotowana została o godzinie 20.18. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że doszło do pożaru parterowego warsztatu przy ulicy Kolejowej w Krzyżanowicach. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że palą się śmieci składowane w piwnicy warsztatu. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Niestety, nie obyło się bez strat materialnych. Te oszacowano na kwotę 5 000 złotych, a złożyły się na nie: uszkodzony bojler, uszkodzone wyposażenie warsztatu, uszkodzona instalacja elektryczna.

Niedziela, 11 września 2022

Niedzielna służba rozpoczęła się dla strażaków z Raciborza od dwóch interwencji związanych z usuwaniem owadów. Pierwszą odnotowano o godzinie 8.52 przy ulicy Osiedleńczej w Raciborzu. Druga z nich miała miejsce o godzinie 13.40 przy Słowackiego w Kuźni Raciborskiej. W tym drugim przypadku doszło do pożądlenia osoby przez osy.

O godzinie 14.14 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie mówiące o osobie znajdującej się poza barierką kładki nad Odrą przy ulicy Reymonta w Raciborzu. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP. Po dojeździe służb na miejsce nikogo jednak nie zastano. Słysząc sygnały dźwiękowe, osoba mogła oddalić się z miejsca zdarzenia. Alarm zakwalifikowany został jako fałszywy w dobrej wierze.

Kolejna strażacka interwencja odnotowana została o godzinie 18.48 w Rudach przy ulicy Kozielskiej. Ze zgłoszenia, które wpłynęło do komendy przy Reymonta wynikało, że fiat seicento wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały cztery osoby: 26-letnia kobieta oraz trójka dzieci (8-letnia dziewczynka, 4-letnia dziewczynka i 3-letni chłopczyk). Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP z Raciborza, dwa zastępy PSP z Rybnika oraz dwa zastępy OSP. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia. Przybyłe na miejsce dwa zespoły ratownictwa medycznego przetransportowały całą czwórkę uczestników do szpitala. Straty materialne oszacowano na kwotę 3 000 złotych.

- Sprawczynią zdarzenia była 26-letnia kobieta, która nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, po czym kierowany przez nią samochód wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Na szczęście żadna z osób podróżujących pojazdem nie odniosła obrażeń. Kobieta była trzeźwa. Została pouczona. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję – przekazał nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP w Raciborzu.

Ostatnie weekendowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 22.46 w jednym z mieszkań przy ulicy Katowickiej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie mówiące o wejściu w stan alarmu domowej czujki gazu. Na miejsce skierowano cztery zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że nie chodzi o gaz ziemny, a o tlenek węgla. Po dokonanych pomiarach potwierdzono niewielkie stężenie tego groźnego gazu. Dokonano także sprawdzenia pozostałych lokali w tym samym pionie. W nich obecności tlenku węgla nie potwierdzono.

Autor: red., fot. FB/OSP Rudy (główne), JP (galeria), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 października 202208:41

Henkel przedstawia nowego dyrektora raciborskiej fabryki

Henkel przedstawia nowego dyrektora raciborskiej fabryki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
mat. prasowe spółki
Reklama
Aktualności4 października 202217:52

Panowie zgarnęli główną pulę. Wyniki głosowania VII edycji budżetu obywatelskiego w Raciborzu

Panowie zgarnęli główną pulę. Wyniki głosowania VII edycji budżetu obywatelskiego w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
26
Racibórz:

- Cztery projekty ogólnomiejskie podzieliły się pulą 1,5 miliona złotych w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego - informuje ratusz.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 października 202208:34

Kolejny problem z sygnalizacją, tym razem na trasie do Markowic [FOTO]

Kolejny problem z sygnalizacją, tym razem na trasie do Markowic [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
red., fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Aktualności4 października 202210:07

Z partnerską wizytą w Zugló

Z partnerską wizytą w Zugló - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red.
Sport4 października 202209:18

Raszczyce zdobyły czernicki Zameczek

Raszczyce zdobyły czernicki Zameczek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał partnera
Aktualności5 października 202211:37

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu przenosi się do nowego budynku

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu przenosi się do nowego budynku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
newseria.pl, fot. Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 października 202212:18

Raport z rynku pracy. Bezrobocie w powiecie nadal spada

Raport z rynku pracy. Bezrobocie w powiecie nadal spada - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
PUP Racibórz, fot. pixabay.com/jarmoluk
Kultura i edukacja5 października 202222:17

Erasmus +. Nauczyciele ZSP 4 na Łotwie

Erasmus +. Nauczyciele ZSP 4 na Łotwie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany/Danuta Płaczek
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.